Ve dnech 20.-25.11.2012 jsme se zúčastnili závodů IPCAS v nizozemském Landgraafu, které se konaly v lyžařské hale, ve složení: Jiří Dostál – trenér, Jiří Vojna — vedoucí výpravy a závodníci Pavel Dvořák, a Pavel Bambousek.

V úterý 20.11. vyjel vedoucí výpravy a řidič Jiří Vojna z domova a cestou přibral další členy výpravy: Jiřího Dostála, Pavla Bambouska a Pavla Dvořáka v Praze na Chodově. Poté výprava pokračovala do Landgraafu, kam dorazila po šesté hodině večerní a vedoucí výpravy Vojna ihned šel na meeting. Následující den jsme 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne trénovali, což nám velice pomohlo. Třetí den se uskutečnil první závod ve slalomu na 3 kola. Účast byla obrovská: 120 startujících z 21 zemí celého světa. V kategorii sedících se Dvořák umístil na 14. místě a Pavel Bambousek dokonce na 12. místě i přes pád, oba v konkurenci 37 startujících. Čtvrtý den 23.11. se uskutečnil druhý tříkolový závod ve slalomu v kterém Dvořák nedojel, ale Pavel Bambousek se umístil na 11. místě z 36 startujícícha a to opět s pádem.

 

Výsledky našich závodníků můžeme hodnotit kladně, vezmeme-li v úvahu, že v brankách jezdili jen jeden den na ledovci a jeden den při tréninku před závody a že startovali s velmi vysokými startovními čísly, protože nemají vyjeté lepší IPCAS body. Zvláštní pochvalu si zaslouží Bambousek, který prokázal, že dokáže jezdit rychle a musí jen nabýt jistoty, kterou zatím postrádá, protože 2 roky po úrazu nelyžoval.

Ihned po závodech se výprava sbalila a odjela do Prahy, kam dorazila v brzkých ranních hodinách 24.11.


Jirka Dostál, trenér

Back to Top