Unikátní a úctyhodný počin českého lyžaře. Miroslav Motejzík jako první amputovaný závodník bez nohy dokončil nejdelší závod v běhu na lyžích na světě. 220 kilometrů dlouhou trať legendárního Nordenskiöldsloppetu ve švédském Jokkmokku projel v čase 18:55:47 na 170. místě z 585 přihlášených. Tento výkon bude zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.

Ve dnech 3-8.3.2024 se italském lyžařském středisku Bormio konaly 12. Zimní světové hry transplantovaných sportovců. Je to největší sportovní akce a velký svátek pro transplantované sportovce.

Po definitivním zrušení mezinárodních závodů FIS PARA ALPINE v Rokytnici se Tomáš Vaverka společně s Václavem Tichánkem vydali 27.2.2024 na Světový pohár v rakouském Wildschönau (1. - 2.3.2024).

Taky sis vždycky myslel, že lyžování je individuální sport? Chyba, není!

Únor 2024 byl mimořádně teplý a srážkově bohatý. Jednalo se o vůbec nejteplejší únor zaznamenaný ČHMÚ na území ČR od roku 1961. Teploty, které jsme tu měli obvykle až na samém konci sezóny nás zastihly v hlavní části sezóny.

O víkendu 24. – 25.2.2024 proběhly závody FIS PARA ALPINE v rakouském Forstau, kterých se zúčastnil i český tým. Místní lokaci jsme v pátek 23.2.2024 využili k tréninku techniky a adaptaci na místní svahy.

S ohledem na klimatické podmínky a silný déšť z konce týdne v Rokytnici nad Jizerou jsme nuceni zrušit mezinárodní závody FIS PARA ALPINE i domácí MČR 2024 v plánovaném termínu 1. - 2.3.2024. Za způsobené komplikace se všem sportovcům omlouváme. 

Po úspěšném absolvování běžkařského Grand slamu v roce 2023 se český para lyžař Miroslav Motejzík rozhodl posunout hranice nejen sama sebe ještě o kus dál. Na konci března se ve švédském Jokkmokku pokusí pokořit nejdelší jednodenní běžkařský závod na světě – Nordenskiöldsloppet, což splňuje parametry zápisu do Guinnessovy knihy rekordů.

Začátkem března (29.2. - 2.3.2024) pořádáme v Rokytnici nad Jizerou mezinárodní závody FIS PARA ALPINE.

Hned po Silvestru jsme zahájili realizaci výukových kurzů v obvyklém režimu týdenních a víkendových akcí.

Světový pohár v Toblachu má pro český tým nečekané vyvrcholení. O to víc je příjemné, že není náhodné.

Back to Top