Sportovní program Centra je realizován pod záštitou Svazu lyžařů České republiky (SLČR) a je zaměřen na sportovní přípravu širšího okruhu lyžařů s různým typem zdravotního znevýhodnění. Jedná se o patnácti – dvacetičlennou skupinu, která se skládá ze členů širší reprezentace ČR a průběžně je doplňována o další perspektivní sportovce. Pod vedením našich trenérů se monolyžaři a další handicapovaní lyžaři a snowboardisté systematicky připravují na závodní kariéru a účast na mezinárodních závodech FIS PARA ALPINE (závody určené pro tělesně, spasticky a zrakově postižené), Deaf Ski Europacup (závody pro neslyšící sportovce), Virtus (závody pro intelektuálně znevýhodněné sportovce).

Sportovci zahajují sezónu suchou přípravou během srpna, od září vyjíždějí reprezentanti na ledovce do rakouských Alp nebo trénují v hale na umělém sněhu. Během říjnových a listopadových soustředění jsou postupně reprezentanti doplňováni dalšími členy sportovní skupiny. U výjezdů do Alp se bude jednat o 4 – 5 denní tréninky. V domácích podmínkách probíhají tréninky sportovní skupiny na Stohu ve Špindlerově Mlýně, v Alpách máme tréninkové zázemí na ledovci Mölltal, ale využíváme i další střediska jako Pitztal či Kaunertal.

Tréninky realizujeme formou týdenních a individuálních akcí, především v dopoledních hodinách (7:30 – 11:00) a personálně jsou zajištěny fundovanými trenéry. Po tréninku je do programu zařazena regenerace a posilovna. 

 

Kontaktní osoby

vedoucí realizačního týmu: Marek Dušek, (+420 777 333 818, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Back to Top