Sportovní program Centra je realizován pod záštitou Svazu lyžařů České republiky (SLČR) a je zaměřen na sportovní přípravu úzkého okruhu handicapovaných lyžařů. Jedná se o čtyř – osmičlennou skupinu, která se skládá ze čtyř členů širší reprezentace ČR a průběžně je doplňována o další perspektivní sportovce. Pod vedením našich trenérů se monolyžaři a další handicapovaní lyžaři systematicky připravují na závodní kariéru a účast na mezinárodních závodech International Paralympic Committee (IPC).

Sportovci zahajují sezónu suchou přípravou během srpna, od září vyjíždějí reprezentanti na ledovce do rakouských Alp nebo trénují v hale na umělém sněhu. Během říjnových a listopadových soustředění jsou postupně reprezentanti doplňováni dalšími členy sportovní skupiny. U výjezdů do Alp se bude jednat o 4 – 5 denní tréninky. V domácích podmínkách probíhají tréninky sportovní skupiny na Stohu ve Špindlerově Mlýně, v Alpách máme tréninkové zázemí na ledovci Mölltal, ale využíváme i další střediska jako Pitztal či Kaunertal.

Tréninky realizujeme formou týdenních a individuálních akcí, především v dopoledních hodinách (7:30 – 11:00) a personálně jsou zajištěny profesionálním trenérem. Po tréninku je do programu zařazena regenerace a posilovna. Centrum handicapovaných lyžařů by tímto programem mělo tvořit mezičlánek mezi monolyžařskými kurzy a reprezentací České republiky.

 

Kontaktní osoby

vedoucí realizačního týmu: Marek Dušek, (+420 777 333 818, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

hlavní trenér: Pavel Fišer

trenér, fyzioterapeut: Barbora Hegmonová

Back to Top