Po dětském kurzu jsme druhý týden v lednu zrealizovali týdenní výukový kurz pro čtyři handicapované lyžaře, školení čtyř instruktorů na licenčním kurzu a víkendový kurz pro devět lyžařů.

Týdenního kurzu 6. – 11.1. se zúčastnili novic Petr Blecha, který se poprvé seznamoval s monoski. Během pobytu vyzkoušel se svým instruktorem jak svah na Duncanu, tak i ve Svatém Petru. Další účastníci kurzu (Honza Rajznover, David Vondráček, Martin Zach) využili k výuce především sjezdovek ve Svatém Petru. Honza je dlouholetý účastník našich kurzů a pravidelně k nám jezdí po Silvestru trávit zimní dovolenou. Ti, kteří ho znají vědí, v jaké atmosféře asi probíhal celý pobyt. David je úspěšný reprezentant ČR v cyklistice, na poslední paralympiádě v Londýně získal bronzovou medaili. Pobyt na lyžích bylo pro Davida příjemné zpestření zimní přípravy na další cyklistickou sezónu. Martin přesedlal z dualski na monoski a tento týden na biski. Jedná se o novou biski, která je odpružená a pochvaluje si ji nejen Martin, ale i instruktoři . Paralelně s výukovým kurzem probíhalo i školení nových instruktorů na Licenčním kurzu instruktor monoski, který každoročně spolupořádáme s UP v Olomouci. Licenčního kurzu se zúčastnili tři zaměstnanci JÚS Praha (Jakub Bochin, Matěj Hruška a Jan Mejsnar) a dobrovolnice Centra Markéta Hanušová. Kurz je realizován pod záštitou akreditovaného pracoviště MŠMT UP v Olomouci a školitelkou je naše dlouholetá instruktorka Radka Bartoňová. Školení probíhal na Duncanu a ve Špindlerově Mlýnu za velmi dobrého počasí a všichni účastníci ho úspěšně absolvovali.

 

Víkendový kurz 11. – 13.1. jsme opět realizovali ve dvou střediscích. Na Duncanu se do výuky zapojila Adélka Učňová a Roman Tvaroha, který se v neděli s ostatními účastníky kurzu přesunul do Špindlerova Mlýna. Vedle zmíněných monolyžařů jsme do výuky na Duncanu zapojili i dva lyžaře s nadkolnní amputací Luďka Resla a Petru Žákovou, kterým se věnovali Jiří Dostál a Jiří Vojna. Výuky ve Špindlu se zúčastnili Veronika Zálišová, Jirka Valeš, David Vondráček, které doplnili sportovci Pavel Dvořák a Tomáš Valíček. V sobotu ráno se zdálo, že nás čeká naprosto ideální slunečný den, ale především ve Špindlu byla celé dopoledne spadlá mlha .

 Na realizaci kurzů se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Michal Bláha, Jiří Dostál, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec, Jindřich Kalivoda, Jiří Martínek, Marta Pudilová, Jiří Vojna a dobrovolníci Kateřina Feiferlíková, Miroslava Vandrovcová.

Back to Top