Ve druhé polovině ledna jsme uspořádali další výukové kurzy, kterých se celkem zúčastnilo 13 handicapovaných lyžařů. Týdenní kurz 13. – 18.1. byl zaměřen na realizaci výukového kurzu pro začínající monolyžaře a tréninkový kemp Monoski teamu, který jsme realizovali na Stohu ve Špindlerově Mlýnu. Výukového kurzu se na Duncanu zúčastnili Karel Danko, Luboš Ryznar a osmiletý Michal Veselý (DMO). Karel se během pobytu naprosto osamostatnil a další lyžařské výlety už bude směřovat do Krušných hor na Klínovec. Michal i přes svůj nízký věk a handicap zvládl i tvrdé podmínky na Duncanu a samostatně několikrát vyjel na vleku. Část kurzu Michala jsme realizovali i ve Špindlerově Mlýnu, kde lyžoval společně s Martinem Zachem. Dále jsme během týdne zajistili lyžování malým dětem s rodiči, Julii Skřivánkové a Marku Kúnovi. Během týdenního kurzu u nás absolvovala praxi studentka ATK UP v Olomouci Iva Řezaninová, která působila jak při realizaci výukového, tak i sportovního programu. V polovině týdne kurz rozšířil i lyžař s nadkolenní amputací Martin Hýbner, který využil k lyžování Javoru v Peci pod Sněžkou. Sportovci Pavel Bambousek a Pavel Dvořák se sešli na prvním letošním tréninkovém kempu, který jsme pořádali na Stohu. Prozatím nejsou v lednu ani v únoru vypsané žádné závody IPC, kterých bychom se mohli zúčastnit, takže se budeme věnovat tréninku v domácích podmínkách.

 

Víkendového kurzu se zúčastnilo sedm handicapovaných lyžařů. Kurz byl vzhledem k omezení jízdy na pomě s monoski realizován především ve Špindlerově Mlýnu. V neděli se Vojta Frajer a Honza Čermák učili lyžovat na Duncanu. Rodiče Honzíka obětavě běhali se svým synem vedle vleku. Honzík i s monoski váží 25 kg, přesto není prozatím možné ho vyvést na pomě . Na Duncanu si ještě do víkendového kurzu svůj pobyt protáhl Karel Danko a Marcela Řasová, které se k lyžování vrací po mateřské dovolené.

 Na realizaci akcí se podíleli Jirka Dostál, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Markéta Hanušová, Pavel Jakubec, Jindřich Kalivoda, Eva Odvárková, Marta Pudilová, Jiří Vojna, Petra Vomočilová a dobrovolníci manželé Frajerovi a Iva Řezaninová.

Back to Top