Koncem ledna jsme zorganizovali pro osmnáct handicapovaných lyžařů dva týdenní, jeden víkendový kurz a jeden kemp sportovců. Kurzu 20. – 25.1. se zúčastnili Jan Bouma, Stella Janči, Šárka Štěrbová, Adéla Sikorová a Martin Zach. Původní záměr absolvovat kurz v Janských Lázních jsme museli vzhledem k okolnostem přehodnotit a velkou část realizovat ve Špindlerově Mlýnu, kde s organizováním výukových kurzů nemáme žádný problém. Na Duncanu zůstal pouze Jan Bouma (bez problémů zvládne samostatnou jízdu na vleku), ostatní účastníci se přepravovali za výukou do Špindlerova Mlýna. Počasí nám během kurzu moc nepřálo, ke konci kurzu nás zastihla i obleva.

 

Víkendový kurz 25. – 27.1. jsme rozdělili na dvě skupiny. Na Duncanu zůstali Jan Bouma, Zdeněk Kříž a Lukáš Hnát. Zdeněk je a asi i bude jedním z nejstarších účastníků výukových kurzů v naší historii. Během výuky se „pral“ s novou biski, která je speciálně odpružená a se spoustu jednoduše nastavitelných komponentů. Zdeněk byl jedním z loňských kurzistů, kvůli kterým jsme novou biski v USA pořizovali. Lukáš (DMO) byl úplným nováčkem a v monoski zvládl první úspěšné kroky. Díky obětavosti rodičů a instruktora zvládl i samostatnou jízdu na vleku. Do víkendového kurzu jsme zapojili i studenty janskolázeňské Obchodní akademie pro tělesně postižené Martina Bílka a Honzu Dudiňáka. Oba jezdili v biski a vzhledem k jejich handicapu šlo spíše o seznamování s lyžováním. Ve Špindlu dále lyžovali Pavel Dvořák, Adéla Sikorová, Tomáš Valíček a v neděli Jana Veselá.

Poslední lednový týden jsme pořádali kurz, který byl zaměřen především na výuku ve Špindlerově Mlýnu. V biski zde jezdili Kristýna Ševčíková a Martin Zach, v monoski Renata Fojtíková a Kája Möckle-Dvořáčková. Na Duncanu jsme se věnovali stojící lyžařce Denise Holmanové. V průběhu kurzu přišlo výrazné oteplení a obleva udělal se sněhem své. Ve středu jsme promokli hned při první jízdě na lanovce. Výuku jsme předčasně ukončili a přesunuli jsme se zpět do Janských Lázní.

Na realizaci kurzu se podíleli instruktoři Centra Miroslav Bouma, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Hruška Matěj, Jakubec Pavel, Odvárková Eva, Pudilová Marta, Sirná Vladimíra a dobrovolníci Balaban Valdo, Besic Damir, Chorvathová Hana

Back to Top