Na začátek února jsme měli v plánu realizaci nejnáročnější části letošní sezóny. Výukové kurzy zaměřené především na klienty JÚŠ Praha (21 handicapovaných lyžařů), instruktorský kurz a týdenní kurz monoski.

První akcí v době pololetních prázdnin (31.1. – 3.2.) byl výukový kurz pro žáky JÚŠ Praha, který organizuje už několikátým rokem v době pololetních prázdnin Bára Šebestová. „Jedle“ nepřijela v plném počtu, na poslední chvíli onemocněla Lenka Vacková. Vzhledem k neměnné situaci na Duncanu jsme kurz realizovali především ve Špindlerově Mlýnu. Většina klientů byla na lanovce úplně poprvé, takže náhlá změna střediska přišla vhod. Ve Špindlu na monoski a biski jezdili Mercedes Bencová, Lucie Boučková, Štěpán Buralt, Lucie Fridrichová, Michaela Charvátová, Kateřina Morozová, Jaroslav Novotný, Aleš Pomezný, Kateřina Šůlová a Monika Tvrzníková. Bohuslav Šoun zvládl samostatnou jízdu na vleku, takže mohl zůstat na výuce v Janských Lázních na Duncanu. Klienty z JÚŠ Praha doplnili o víkendu Hana Silná, která využila výborných podmínek ve skiareálu v Mladých Bucích a Roman Tvaroha, který se díky výraznému zlepšení úrovní své jízdy mohl přesunout do Pece pod Sněžkou na Javor.

 

Týdenní kurz 3. – 8.2. byl naplánovaný náhradní termín zrušeného prosincového instruktorského kurzu. Zúčastnili se ho instruktoři Ski areálu Toják Adam Jarmar a Andrea Kubová, instruktoři z Flowschool David Krumpolc a Martin Suchánek a dobrovolnice Centra Kateřina Feiferlíková. Školitelkou byla opět Radka Bartoňová, dlouholetá instruktorka Centra handicapovaných lyžařů a lektorka akreditovaného pracoviště MŠMT UP v Olomouci. Během kurzu získali školení instruktoři teoretické a praktické dovednosti, které si mohli vyzkoušen na následujícím kurzu pro JUŠ Praha. Vedle licenčního kurzu jsme paralelně pořádali i týdenní kurz pro handicapované lyžaře. Zúčastnili se ho Richard Jozífek, Agáta Koupilová, František Levinský, Jan Mikeska, Jan Novák a Martin Vtípil. Z důvodu nemoci se nezúčastnili Jirka Bajer a Jakub Rybka. K výuce jsme využívali Duncanu, Mladých Buků a svahů ve Špindlerově Mlýnu. Během týdne jsme měli velmi dobré podmínky a výrazný lyžařský posun zaznamenali především Richard a Fandou.

Náročný blok kurzů jsme zakončili druhým lyžařským kurzem pro JÚŠ Praha. Kurz tentokrát organizoval účastník lednového instruktorského kurzu Honza Mejsnar a do Krkonoš přijel s velmi početnou skupinou jedenácti dětí. Kurz měl opět základnu na internátě Obchodní akademie pro tělesně postižené a za lyžováním jsme se výhradně přesouvali na Špindlerova Mlýna. Zde jsme realizovali výuku především pro osm klientů lyžujících v biski a dva stojící lyžaře. Do Pece se o víkendu za lyžováním přesouvali Pavel Dvořák a Vít Feller. Na Duncanu se v monoski učila Marcela Řasová.

Back to Top