Po náročném začátku února jsme měli naplánovanou poklidnější část výukových kurzů. V době pražských a brněnských jarních prázdnin k nám jezdí ustálená sestava tří monolyžařů, které jsme doplnili o žáky místní Obchodní akademie pro tělesně postižené a další dva kurzisty. O víkendu jsme měli absenci několika marodů a kurz jsme realizovali nakonec pouze pro osm monolyžařů.

Týdenní kurz 10 . -15.2. byl dlouhodobě rezervovaný pro Vojtu Frajera, Květu Homolkovou a Jana Weigla. Jednalo se o klienty, kteří využili svých jarních prázdnin k účasti na našem kurzu. Vojta byl jediným kurzistou, který vzhledem k okolnostem mohl realizovat svou výuku na Duncanu. Květa a Honza se za výukou přepravovali do Špindlerova Mlýna, kde je v průběhu týdne doplnili Jakub Rybka, Martin Vtípil a žáci Obchodní akademie pro TP v Janských Lázních (Jan Dudiňák, Michaela Hejlová, Radim Navrátil, Michal Sklenář, Jiří Valeš, Dominik Vrzáček, Lukáš Zuzánek, Josef Žabka). Po změně vedení na OA se místní žáci opět mohou zapojovat do našich lyžařských kurzů a spolupráce s novou paní ředitelkou Mgr. Janou Marešovou se evidentně i prohloubí.

 

Víkendový kurz měl na poslední chvíli dvě storna z důvodu nemoci. Přesto jsme výuku zrealizovali pro osm monolyžařů. Na Duncanu se na svahu zdokonalovala Adélka Učňová, mimo vlek si monoski poprvé oťukávali Michal Lučický a Martin Polovka. Vzhledem k tomu, že jsme převážnou část víkendového kurzu na Duncanu strávili mimo vlek, byli jsme vděčni za pomoc Pavla Krejčího z ABB. Pavel absolvoval v pátek jeden ABBnormální den, kde se zapojil do výuky ve Špindlerově Mlýnu. Už dlouho nám ovšem avizoval, že by rád pomohl i při realizaci víkendového kurzu. Vzhledem k tomu, že na Duncanu o víkendu působil v roli tažného koně místo vleku, tak doufám, že jsme ho moc od nabídnuté pomocné ruky neodradili . Ve Špindlerově Mlýnu jsme realizovali individuální trénink dvou sportovců (Pavla Bambouska, Pavla Dvořáka) a tří účastníků výukového kurzu (Katka Šůlová, Jana Veselá a Martin Vtípil).

Na realizaci kurzů se podíleli instruktoři Centra Michal Bláha, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Matěj Hruška, Pavel Jakubec, Jiří Martínek, Vlaďka Sirná, Jindřich Kalivoda, Eva Odvárková, dobrovolníci Michal Frajer, Ondřej Méri a zaměstnanec ABB Pavel Krejčí s manželkou Janou.

Back to Top