V polovině února jsme se pomalou přehouply do druhé poloviny letošní sezóny. Výrazně klidnější a méně náročné. Během týdne jsme uspořádali dva kurzy. Prvního kurzu 17. – 22.2. se zúčastnili čtyři monolyžaři, víkendového kurzu 22. – 24.2. pět monolyžařů.

Týdenní kurz 17. – 22.2. jsme uspořádali pro celkem čtyři monolyžaře. Na kurz nedorazili ze zdravotních důvodů Ondra a Marek Kutovi. Kurz byl realizován ve Špindlerově Mlýnu a na Duncanu. Ve Špindlu se do výuky zapojili Pavel Bambousek, Jiří Šindler, na Duncanu Jan Bouma, Nik Smékal. Pavel se individuálně připravoval na březnové závody, kterých by se měli naši sportovci zúčastnit. Ještě začátkem března uspořádáme tréninkový kemp a pak následují závody národních mistrovství. Společně s Pavlem v areálu lyžoval i nováček našich kurzů Jirka. Ten díky svému handicapu mohl lyžovat v biski, ale vzhledem ke svým bezprostředním reakcím jsme přesvědčený, že si kurz náramně s rodiči užil. Na Duncanu pilovali techniku jízdy monolyžaři, kteří zvládnou samostatnou jízdu na vleku. Honza s Nikem jsou pravidelnými účastníky kurzů a hlavně u Honzy byl pokrok velmi znatelný.

 

Koncem týdne nás nejen v Krkonoších zastihla kalamita. Pátek a sobota přinesla do Krkonoš několik desítek centimetrů čerstvého sněhu. Silný vítr a chumelení nebylo ale úplně ideální pro výuku, přesto jsme kurz pro pět handicapovaných lyžařů zrealizovali (Martin Doležal, Pavel Dvořák, Michal Lučický, Markéta Stránská, Nikol Zíková). Z důvodu poruchy auta na kurz nedorazila Markéta Čemusová ze Strakonic. Martin, Pavel a Nikol se s instruktory za výukou přemisťovali do Špindlerova Mlýna, Markéta s Michalem se s monoski, respektive biski seznamovali na Duncanu. V neděli přívaly sněhu nečekaně vystřídala obleva . Zřejmě proto, že se k nám vyfárali havíři z Ostravy, kteří přijeli na další týdenní kurz a nemají rádi sníh (slovy klasika v podobě organizátorky kurzu Renaty Staňkové) .

Na realizaci kurzů se podíleli instruktoři Centra Michal Bláha, Miroslav Bouma, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Matěj Hruška, Pavel Jakubec a dobrovolníci Petr Beneš, Ondřej Méri.

Back to Top