… takový byl konec únorových akcí . Na hory dorazila skupina pěti handicapovaných lyžařů z Ostravy pod vedením dělnice údernice, paní Renátky. Týden plný dobré nálady a vtipů si snad užili všichni, kteří se zúčastnili poslední únorový týden lyžařského kurzu v Janských Lázních. Kurz měl základnu v Jánkách, ale veškerá výuka probíhala vzhledem k handicapu účastníků ve Špindlerově Mlýnu. Instruktoři Centra do výuky zapojili Annu Bayerovou, Jirku Fojtíka, Moniku Galosovou, Marka Horského a Kláru Káňovou. Skupinu žáku z ostravské speciální školy doprovodily Marta Témová a v pozici řidiče obávaný kliďas, trenér státních florbalových reprezentací Petr Koutný (mj. trenér florbalové reprezentace ČR mechanických vozíků a reprezentace Slovenska zdravých). Dobré náladě během pobytu přálo i počasí a ve vzduchu už bylo cítit jaro.

 

Víkendový kurz 1. – 3.3.2013 byl výrazně menší než jsme původně zamýšleli. V poslední době se nám začaly množit omluvy z kurzů na poslední chvíli. Proto budeme přistupovat k rezervaci kurzu striktně a bez zaplacení zálohy nebude zbytečně kurz blokovaný. K výběru storna budeme u všech přistupovat stejně.

Víkendový kurz jsme pořádali jak na Duncanu, tak i ve Špindlu. Na Duncanu se s monoski seznamovala Michaela Čvrtníčková, ve Špindlu jsme výuku realizovali pro Pavla Dvořáka, Tomáše Valíčka, Martina Vondráška, Pepu Žabku a Martina Vtípila. Nádherné počasí nás všechny navnadilo do březnových kurzů. Doufejme, že nepřijde výrazná obleva či déšť a sníh nám vydrží do 24.března. To je termín, do kdy máme nahlášené účastníky na týdenní a víkendové kurzy.

Na realizaci kurzů se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Pavel Jakubec a dobrovolníci Ondra Polišenský, Olda Vágner, Renata Staňková.

Back to Top