Je to už nepsaná tradice, ale první březnový týden je v Krkonoších pěkné počasí a panují ideální lyžařské podmínky . Letos nám počasí opravdu vyšlo nad očekávání a všichni účastníci kurzu si dosyta užili sluníčka. Kurzu se zúčastnili stejně jako první lednový týden malé děti (Stella Blackburn, Marek Kún, Karolína Möckle-Dvořáčková). Celý týden jsme se přemisťovali za výukou do Špindlu na Pláň, kde nám pro realizaci výukového programu poskytuje jedinečné zázemí a podmínky místní vedení Skiareálu. Paralelně s výukovým kurzem jsme na Stohu pořádali tréninkový kemp Monoski teamu. Sportovce čeká ve druhé polovině března závody ve Švýcarsku nebo Rakousku. Pod vedením trenéra Jiřího Dostála se ve Špindlu připravovali Pavel Dvořák a Pavel Bambousek.

 

Víkendový kurz 8. – 10.3. už nebyl realizován za tak ideálních podmínek. V pátek nás zasáhla odleva a v noci dokonce i déšť. Z kurzu se v pátek omluvil ze zdravotních důvodů Vojta Frajer. Kurz jsme organizovali pro čtyři handicapované lyžaře. Nejstarší účastník letošních kurzů Zdeněk Kříž samostatně sjížděl Duncan společně s Honzou Němečkem, který na lyžařský kurz přijel po šesti letech. Do Špindlerova Mlýna se přemisťovali Magdalena Sedláčková a Jana Veselá. Slečny v průběhu víkendového kurzu vyzkoušeli jak biski, tak i monoski.

Do Krkonoš se nám vrátila zima, takže určitě zrealizujeme následující víkendový a týdenní kurz. Na kurzu 17. – 22.3. máme ještě jedno místo volné.

Back to Top