První letošní akcí v Krkonoších byl metodický kurz instruktorů (6. – 8.12.) a kemp Monoski teamu 6. – 9.12.). Metodického víkendu instruktorů se vzhledem k páteční kalamitě a nemocem zúčastnilo pouze torzo instruktorského týmu. Kurz jsme realizovali společně se sportovci v Peci pod Sněžkou na Javoru, kde se sportovci pod vedením Honzy Číháka připravovali na prosincové závody na Pitztale.

 

Kempu Monoski teamu se zúčastnili celkem 4 sportovci. Z řad sedících jezdců na monoski lyži to byl Pavel Dvořák a Pavel Bambousek. Ze stojících lyžařů se zúčastnil Tomáš Valíček a Miroslav Lidinský. Doprovázeli je trenér Jan Číhák a jeho asistent Jakub Kadaník z lyžařské školy Ski Fanatic Hlinsko.



Tento kemp byl zaměřen na techniku jízdy v obřím slalomu, kterého se kluci budou účastnit na závodech v Rakouském středisku Pitztal. Jezdilo se od sobotního rána až do pondělí, kdy se rozebírali celkové aspekty jízdy v obřím slalomu. Stejně tak jako každý kemp probíhal video coaching. Tréninky z důvodu velkých povětrnostních podmínek a špatného stavu sjezdovek (začátek sezony) byly velmi náročné na techniku a její správné provedení. V neposlední řadě i po stránce fyzické. Počasí bylo velmi proměnlivé, ale většinou foukal silný vítr a padal sníh. Pondělní dopoledne se trávilo na svahu za deště. Přesto vše bych camp hodnotil pozitivně.

Back to Top