První únorový týden (2. – 7.2.) jsme zrealizovali výukový kurz a tréninkový kemp Monoski teamu. Výukový kurz jsme realizovali na Duncanu, kde lyžovaly Stella Janči a Adélka Učňová. Svah na Duncanu je zasněžený a upravený, takže během týdne především Adélka zaznamenala pod vedením Matěje poměrně slušný pokrok. Ve čtvrtek jsme realizovali ukázkový den monoski pro účastníky projektu Comenius, který realizovali pedagogové z janskolázeňské Obchodní akademie Olgy Havlové. Ukázkového dne se zúčastnilo celkem osm handicapovaných lyžařů z Belgie, Itálie, Německa a Řecka. Při celodenním lyžování nám výrazně pomohl výuku zajistit Marek Pešík, který u nás absolvoval „Jeden ABBnormální den“. ABBnormální den je dobrovolnický program našeho dlouholetého partnera, který nás vedle finanční podpory podpořil již třetím rokem výpomocí svých zaměstnanců. Marek byl u nás již podruhé a jeho výpomoc byla při realizaci tohoto dne velmi užitečná. Sportovci celý týden dojížděli na tréninky do Špindlerova Mlýna, kde nejprve absolvovali trénink na Stohu a následně se přesunovali do Svatého Petra na trénink techniky. Tréninku se účastnili Pavel Bambousek, Mirek Lidinský a Tomáš Valíček. Pavel Dvořák ve čtvrtek úspěšně ukončil magisterské studium na Metropolitní univerzitě v Praze a k týmu se přidal až na páteční trénink.

Druhý únorový víkend jsme měli opět kurz věnovaný JÚŠ Praha. I přes nemoci dorazilo šest handicapovaných lyžařů (Štěpán Buralt, František Levinský, Aleš Pomezný, Bohuslav Šoun. Katka Šůlová, Monika Tvrzníková). Dalšími účastníky kurzu byli Petr Blecha, Pavel Dvořák a Honza Rajznover. Kurz byl opět převážně realizován ve Špindlu. Na Duncanu navázal na výuku z minulého pobytu Bohouš Šoun, do Pece na Javor se přesouvali z Janských Lázní Pavel Dvořák a Honza Rajznover.Druhý únorový týden (9. – 14.2.) jsme měli v plánu sedmý týdenní kurz v letošní sezóně. Původní záměr většího kurzu v době jarních prázdnin v Královehradeckém kraji nám díky nemocem účastníků sice nevyšel, ale i přesto jsme zrealizovali kurz pro osm handicapovaných lyžařů. Ve Špindlu jsme do výuky zapojili Pavla Dvořáka, Andreu Kolonderovou, Agátu Koupilovou, Veroniku a Vítka Pavlíčkovi, Magdalénku Pivoňkovou a Martina Zacha. Na Duncanu se lyžařsky osamostatňovala Marcela Řasová.

Poslední akcí v první polovině února byl víkendový kurz 14. – 16.2. Výukový program jsme realizovali ve všech střediscích – Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn. Na Duncanu je stále dobrý podklad technického sněhu, s přístupem už to je ale opravdu hodně zlé. Odpoledne se brodíme po přístupové louce blátem . Svah je ale díky technickému sněhu stále dobrý a celý víkend ho využíval v biski samostatně jezdící Zdeněk Kříž, náš letošní nejstarší účastník výukových kurzů. Do Pece jezdili na volný trénink Pavel Dvořák a Tomáš Valíček. Ve Špindlu jsme realizovali kurz biski pro Martina Vondráška a Daniela Muhlfaita. V sobotu doplnil kurzisty monolyžař Hynek Littmann.

Na realizaci akcí se podíleli instruktoři Radka Bartoňová, Jan Číhák, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Martin Dvořáček, Zuzka Dvořáčková, Filip Hovorka, Lucie Hovorková, Matěj Hruška, Pavel Jakubec, Jindřich Kalivoda, Radka Kopecká, Jiří Martínek, Marta Pudilová a dobrovolníci Sylva Blackburn, Hanka Chorváthová, Josef Kún, Jana Mašková, Šárka Pavlasová, Marek Pešík a Štěpán Uherek.

Back to Top