Hned po Silvestru jsme zahájili realizaci výukových kurzů v obvyklém režimu týdenních a víkendových akcí.

Bohužel z kraje roku zasáhla Krkonoše obleva, která nám kazila atmosféru na svahu. První akcí v novém roce byl kurz 2. – 5.1.2024, kterého se zúčastnili Daniela Bláhová, Petra Podhráská, Antonín a Jáchym Rückerovi. Na deštivý kurz jsme navázali víkendovým kurzem 5. – 7.1.2024, do které ho zapojili Pavel Dvořák, Kryštof Fůsek, Jan Matyska, Jan Veselá, Martin Vymlátil a neslyšící lyžaři Jakub Raška, kterému se věnoval jeho kolega reprezentant ČR Jiří Hartig.

Druhý lednový týden jsme měli v plánu sportovní kemp, který nám dost výrazně prořídl díky nemocem a školním povinnostem. Ve Sv. Petru se kurzu zúčastnili Nela Ďopanová, Pavel Dvořák, Martin Vymlátil. Sportovního kempu ve Sv. Petru a na Stohu se zúčastnili Petr Drahoš, Jiří Hartig, Jan Hrdina, Tadeáš Kříž, Přemysl Liška, Jakub Raška, Tomáš Vaverka. Tréninky sportovců vedli na Stohu naši trenéři Petr Vodrážka a Radim Nevrlý. Po kempu se vydali neslyšící lyžaři na 1. kolo DEAF Ski Europacupu, který se konal 11. – 14.1.2024 v Rakousku. Na závodech dominoval Jiří Hartig, kterého po dlouhodobém zranění doplnil na závodech neslyšících Matěj Ponocný a nováček Jakub Raška. Víkendový kurz 12. – 14.1.2024 jsme věnovali organizované skupině z JÚŠ Praha (František Asal, Natálie Bartovská, Josefína Havlová, Hugo Nehasil), které doplnili Dita Brabcová, Pavel Dvořák. Tréninkový kemp si do víkendu prodloužili  Tadeáš Kříž s trasérem Radimem Nevrlým, kteří trénovali na Stohu.

Další týdenní kurz 14. - 19.1.2024 se na nás počasí usmálo a Krkonoše zahalily přívaly sněhu. Čerstvého prašanu si užívali nejen naši instruktoři, ale i kurzisti – Michal Greško, Oliver Janouch, Anna Jurošková, Martin Vymlátil, Martin Weigel. Trenér František Dostálek se se sportovci Patrikem Hetmerem s trasérem Miroslavem Máčalou vydali do rakouského Leogangu (17. - 20.1.2024), kde absolvovali krátký tréninkový kemp a zúčastnili se závodů FIS PARA ALPINE. Hetmer s Máčalou zde získali 2. místo v SL. Víkendového kurzu 19. – 21.1.2024 se zúčastnilo celkem 10 paralyžařů. K realizaci kurzu jsme využili zázemí ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, kde můžeme využívat svahu pro začátečníky (je zde jezdící pás) nebo sjezdovek od modré po černou. Kurz organizoval David Vondráček, který sebou do Krkonoš přivezl početnou skupinu (Jana Haasová, Tomáš Hrma, Klára Hudcová Michal Kořínek, Marta Kulhánková, Michal Šeps, Petr Šulc). Na Hromovce se na lyžích po dlouhé době potkali naši bývalí reprezentanti Pavel Bambousek a Pavel Dvořák.  

V týdnu 21. – 26.1.2024 jsme uspořádali paralelně opět tréninkový kemp na Stohu a výukový kurz. Tréninkového kempu se tentokrát zúčastnil pouze Tadeáš Kříž, který zkoušel lyžovat s novou trasérkou Vendulou Burešovou. Výukového kurzu se zúčastnil Kęstutis Šulnius, Pavel Dvořák a žáci speciální školy v Trutnově Jaromír Čurma, Barbora Felbrová, Jakub Kutík, Daniel Kanda, Jakub Kuhn, Tomáš Peterka, Anna Pilousová, Matyáš Roztočil, Filip Ruffer, Jan Staněk, Adam Šprinc, Daniel Vik. K výuce jsme využili zázemí ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, kde jsme využívali jak svahu pro úplné začátečníky, tak i sjezdovky pro pokročilé lyžaře. Ve čtvrtek jsme udělali s ohledem na změnu počasí změnu i v lokaci a k realizaci výuky jsme využili svahů na Košťálce v Janských Lázních. Víkendový kurz 26. – 28.1.2024 jsme věnovali cyklistům od Jaroslavy Veselé, která pro sportovce z TJ Luže Košumberk organizuje u nás každoročně zimní soustředění svých sportovců. Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn jsme do výuky zapojili V. Čejkovou, M. Hylského, T. Odstrčilovou, K. Posekaného, M. Švejdovou, V. Vaverku. Cyklisty doplnil na Hromovce P. Dvořák.

Poslední týden v lednu se nám úplně organizačně nevydařil, ze zdravotních důvodů nám odpadli nahlášení účastníci kurzu. Nakonec jsme kurz zrealizovali pro J. Kuhna a J. Pleška.

Back to Top