V září jsme s ohledem na finanční prostředky realizovali pouze naši prioritu, tedy zajištění sportovní přípravy na ZDH 2024. Jiří Hartig společně se svým trenérem Petrem Vodrážkou vyrazili na dvě soustředění do litevské Snow Arena Druskininkai.

První soustředění proběhlo dle plánu v termínu 3. – 9.9.2023 a probíhalo v obvyklém duchu. „Sportovní přípravu jsme koncipovali na dopolední trénink v hale, kde jsme se věnovali technice jízdy v krátkých lyžích a odpolední trénink jsme věnovali kondiční přípravě“ hodnotí první výjezd trenér Vodrážka.

Druhé zářijové soustředění proběhlo 17. – 22.9.2023 opět v hale. „Tentokrát jsme trénovali 2x denně, ráno a odpoledne. Mezi tréninky jsme zařazovali kondiční přípravu dle únavy, protažení a uvolnění je součástí každodenní práce. Na lyžích jsme se věnovali zrychlování v oblouku a správnému držení těla. Všechny jízdy byli měřené na čas“ popisuje průběh druhého kempu Petr Vodrážka.

Pro ostatní sportovce jsme plánovali zahájit zimní sezónu na ledovci koncem září, ale klimatické podmínky byly velmi špatné, proto jsme se rozhodli kemp na Tuxu zrušit. 

Back to Top