Bez nadsázky ideální podmínky provázely tréninkový kemp paralyžařů, který proběhl 5. - 10. února ve Špindlerově Mlýně. Na sjezdovce Stoh, vyhrazené pro trénink týmů, jsme dohromady absolvovali 6 tréninkových jednotek, z čehož byly 3 věnovány slalomu speciál a 3 obřímu slalomu.

Na skvěle připravené pistě jsme jízdy v branách kombinovali s nácvikem techniky ve volných jízdách, případně nízkých tyčích. Každodenní rozbor videí s každým se závodníků byl nedílnou součástí kempu. Poslední den soustředění jsme měli původně vyhrazený na přesun na závody FIS Para do rakouského Brandu (10. - 12.2.2023), které jsme nakonec z důvodů nejasné finanční situace a zranění Tomáše Vaverky zrušili. Páteční trénink se trenér T. Lisý věnoval Přemyslu Liškovi a volnému lyžování GS ve skiareálu Svatý Petr.

"Kempu se po prosincovém zranění žeber zúčastnil Petr Drahoš, který i přes delší pauzu předváděl dravé a technicky vyspělé jízdy. Zkušený Tomáš Vaverka má v letošní sezoně ze všech závodníků odlyžováno nejvíce dní a na kvalitní pistě využíval možnosti ladění techniky před nadcházející sérií závodů. Přemek Liška, další závodník na monoski, sbíral zkušenosti z těžkých tréninkových tratí a zažíval si pro něj nové technické prvky. Soustředění se zúčastnil také velmi mladý talentovaný závodník s postižením horní končetiny Ondra Brož. Zrakově postižený paralympionik Patrik Hetmer byl z kempu pro zranění omluven" hodnotí únorový kemp trenér Tomáš Lisý.

Tréninkový kemp Czech Para Alpine Ski Teamu probíhal pod vedením trenérů Tomáše Lisého a Františka Dostálka.

Back to Top