Březnové kurzy byly poslední v letošní sezóně. Sezóně, která byla na přírodní sníh tak strašně chudá. I přes špatné klimatické podmínky jsme končili sérii výukových kurzů v takřka stejném termínu. Po dvanácti týdenních a patnácti víkendových kurzech.

V polovině března jsme zrealizovali víkendový kurz 14. – 16.3. Kurz byl realizován ve Špindlu a počasí nám moc nepřálo. Kurzu se zúčastnili sportovci Pavel Dvořák a Tomáš Valíček, které doplnili monolyžaři Veronika Hašplová a Tomáš Niezgoda. Tomáš je velmi šikovný paraplegik, který monoski ovládal během sobotní výuky.

 


Posledním letošním týdenním kurzem byl výukový kurz 16. – 21.3. pro rodiče s dětmi, kteří pravidelně jezdí do místní dětské léčebny Vesna. Čas výuky jsme přizpůsobili potřebám rodičů, a tak jsme do Špindlu jezdili až okolo 10h. Kurzu se zúčastnily Agáta Helegdová, Tereza Kolankiewiczová, Michaela Petráčková a Julie Skřivánková. Kurz probíhal za nádherného jarního počasí ve Špindlerově Mlýnu a doprovodný program považuji za velmi důstojné rozloučení se šňůrou týdenních pobytových akcí. Po odjezdu maminek jsem si říkal, že je hloupost organizovat rozlučkový večírek se sezónou . Jsou akce, které nelze zopakovat a tento kurz byl v mnoha ohledech ojedinělý.


Po týdenním kurzu jsme už zrealizovali jen dva víkendové kurzy. První byl kurz 21. – 23.3, kterého se zúčastnili Jirka Bajer, Jaroslav Dohnálek a Magdaléna Pivoňková. v sobotu na nás ve Špindlu čekalo nádherné jarní počasí. V odpoledních hodinách už byl sice problém na dojezdu na modré sjezdovce ve Svatém Petru. Sníh nám mizel před očima a ten zbytek sněhu na svahu se odpoledne měnil ve vodu. Neděle byla takovým symbolickým rozloučením s mizernou sezónou. Ráno na nás ve Špindlu čekala zatažená obloha a déšť. Během chvíle se měnila jeho intenzita. Nechtěli jsme sezónu ukončit zbabělým odjezdem a čekání se nám vyplatilo. Po chvíli déšť ustál a my jsme se se sezónou rozloučili na svahu.

Jak už to ale na horách bývá, tak se paní zima vždy alespoň jednou vrátí. A letošní rok nebyl výjimkou. V pondělí, a hlavně pak v úterý začalo v Krkonoších chumelit a ve Špindlu napadla až 20cm. I proto jsme se rozhodli, že zrealizujeme poslední víkendový kurz v letošní sezóně 28. – 30.3. Kurzu se ve Svatém Petru zúčastnili monolyžaři Pavel Dvořák, Bohouš Hůlka a Srdcerváči, otec a syn, Zdeněk a Martin Humpolcovi. Naši instruktoři se věnovali oběma Srdcerváčům během celého víkendu a myslím si, že to pro oba byl velmi intenzivní prožitek .

Na realizaci posledních kurzů se podíleli instruktoři Centra Radka Bartoňová, Jan Číhák, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Martin Dvořáček, Pavel Jakubec, Jiří Martínek, Marta Pudilová a dobrovolníci Sylva Blackburn, Šárka Pavlasová

Back to Top