V neděli 23.1.2022 bylo paralelním slalomem zakončeno MS 2021. MS, na které budeme asi dlouho vzpomínat. Když se měl konat testovací závod před MS 2021, poprvé se v Evropě uzavřeli hranice takřka všech evropských zemí kvůli pandemii Covid 19.

Bylo to v době, kdy např. Pavel Bambousek získal ve finále EP tři medaile a skončil druhý v celkovém hodnocení Evropského poháru. V tu dobu nikoho ani ve zlém snu nenapadlo, co nás bude další měsíce, dnes i roky, čekat. COVID 19 se stal hlavním nepřítelem takřka všech sportovních akcí, malých i velkých. Tak to bylo i v případě MS 2021. Nakonec ho IPC uspořádalo až v lednu 2022 a je potřeba říci, že to byla špičkově zorganizovaná akce.

Covid hrál výraznou roli při odjezdu našeho týmu do Norska. Těsně před odjezdem byl jeden člen našeho týmu pozitivní po PCR testu, i když neměl žádné příznaky. Následovalo rušení trajektu, letenek a hledání cesty, jak tým do Norska na MS dostat. Díky podpoře ČPV a panu doktoru Větvičkovi se vše nakonec podařilo. Po třech negativních PCR testech se podařilo našeho sportovce vyvázat z nařízené karantény a vyrazit směr Norsko. Sice se zpožděním, ale přeci.

Trenér Pavel Fišer vyrazil po suchu našim VW s veškerým zázemím už 13.1., sportovci Pavel Bambousek, Petr Drahoš a fyzioterapeutka Bára Hegmonová letěli 16.1. přímým spojem do Osla.

První dva dny náš tým využil k tréninku a aklimatizaci. Závod v obřím slalomu se jel 19.1.2022 za ideálních podmínek. Pavel Bambousek ve spodní pasáži trati vjel do vyjeté díry a dostal se mimo trať a 1. kolo nedokončil. Ve stejném místě měli problémy i ostatní závodníci. Petr Drahoš ne příliš přesvědčivou jízdou dokončil 1. kolo na 19.místě, kdy ve druhém kole technicky zdařilou jízdou postrádající jistotu a dynamiku dokončil na 15. pozici.

20.1. jsme s týmem Velké Británie začali za včasných ranních hodin tréninkem slalomu, kdy jsme se náhodně počtem tréninkových bran trefili do závodu prvního kola, 52 bran. „Během tréninku slalomu jsem byl velice spokojen, neboť Pavel i Petr předvedli dobré aktivní jízdy, které mimochodem hodnotil i headchoach GBR - very good boys“ hodnotí čtvrteční trénink slalomu trenér Pavel Fišer. Bohužel závod, jak už to někdy bývá, nevyšel podle přestav a predikcí po výborném tréninku. Slalom se jel za ideálních podmínek, bylo jasno, teplota mínus 7°C, podložka tvrdá. Oba sportovci chybovali v horní pasáži trati, kde ztratili více jak 5 vteřin. Pavel Bambousek po projetí hrany se dostal mimo stopu, snažil se sice o udržení v trati, ale na ledovém podkladu se již nepodařilo a byl diskvalifikován. Petr Drahoš ve spodní pasáží také chyboval, ale dokončil na 13. pozici. Petr v druhém kole nejel bez chyb, ale závod dokončil celkově na 11. místě z 28 startujících.

Poslední závod MS 2021 byl paralelní slalom. Kritéria kvalifikačního kola paralelního závodu jednotlivců byla přísná. Do dalšího kola postupovalo 16 nejrychlejších mužů a žen ze všech kategorií. Oba borci měli červenou trať. Pavel Bambousek porazil Jasmina Bambura (USA), Petr Drahoš porazil Roberta Enigla (USA), přesto do dalšího kola nepostoupili. Z kategorii sedících však nepostoupil žádný závodník.

„Celé MS bylo velmi dobře zajištěné, kvalitní tratě, dobré počasí. Měli jsme velmi kvalitní tréninky GS, SL i paralelu. Stručně řečeno kvalitní zázemí, tréninky a podpora závodníků nebyla jejich výkony zúročena“ hodnotí MS reprezentační trenér Pavel Fišer

Poděkování patří hlavně našim partnerům, díky kterým jsme mohli sportovce na MS 2021 vyslat. Velký díky patří Královehradeckému kraji, NSA a Nadaci ČEZ, která nás prostřednictvím mobilní aplikace EPP od Skupiny ČEZ - Pomáhej pohybem podpořila při zajištění účasti našeho týmu na MS 2021 v norském Lillehammeru. 

Back to Top