To, čeho jsme se obávali po loňské sezóně, se vyplnilo hned z kraje ledna. Loňská zima byla klimaticky jedna z nejlepších za posledních několik let. Lednové akce jsme zahájili týdenním výukovým kurzem a kempem sportovců. To, co nás potkalo první dny, byla katastrofa. 

Od 2. - 7.1.2022 jsme měli v plánu první akci v Krkonoších. Zrealizovali jsme jak výukový kurz, tak i tréninkový kemp sportovců před odloženým MS 2021. Z výukového kurzu zůstalo díky Covidu torzo a do výuky se zapojil pouze Martin Batka. Sportovci trénovali na Stohu a ve Skiareálu Špindlerův Mlýn pod vedením trenéra Pavla Fišera - Pavel Bambousek, Ondřej Brož, Petr Drahoš, Přemysl Liška, které doplnil neslyšící lyžař Jiří Hartig a zrakově postižený Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. První tři velmi deštivé dny způsobily, že mimo svah prakticky nebyl sníh. Následující víkend jsme měli plánovaný kurz 7. - 9.1., který jsme zrealizovali kromě jedné změny v plánovaném složení. Na výukový kurz k nám přijeli cyklisti z TJ Léčebna Košumberk pod vedením Jaroslavy Veselé. Kurz jsme realizovali v několika lokalitách. Ve Svatém Petru se do kurzu zapojili Marek Hylský, Jindřich Mašín, František Ondráček, Tereza Vargová, Vladimír Vaverka. Na Mísečkách lyžoval Mirek Šperk, v Peci pod Sněžkou Pavel Dvořák.

Druhý lednový týden jsme měli plný změn. Oproti původnímu plánu nám zůstal pouze jeden původně nahlášený účastník kurzu :-(. Nakonec se výukového kurzu ve Špindlerově Mlýnu zúčastnili Jiří Hos, Jana Lannen a Vít Pavlíček. Klimatické podmínky jsme měli skvělé. O víkendovém kurzu 14. - 16.1.2022 jsme zaznamenali poslední změny během pátečního odpoledne. Testy odhalily Covid 19 u tří účastníků kurzu. Když se k tomu přidali další absence z důvodu nachlazení, zůstalo nám opět torzo dalšího kurzu. Víkendového kurzu se zúčastnili a ve Špindlerově Mlýně lyžovali Jana Haasová, Samuel Randl, Jana Veselá, Klára Veverková, David Vondráček, na Mísečkách Mirek Šperk, v Peci pod Sněžkou Pavel Dvořák a v Janských Lázních na Formáncích Michal Šeps. 

Back to Top