Na Světový pohár ve Steinach am Brenner navazovaly závody, které pořádali Britové místo zrušených závodů na Pitztale. Celkem byly vypsány tři závody – 1x SG jako Evropský pohár, 1x SG a 1x GS jako Národní mistrovství Velké Británie.

Dne 13.12. 2021 se uskutečnily dva závody SG na sjezdovce Nösslachjoch, jeden jako NC Velké Británie a druhý jako EC. Podmínky nebyly ideální kvůli mlze, ale uskutečnění závodů bylo bezpečné. V prvním závodě Pavel Bambousek po slušné jízdě v horních pasážích trati chyboval v poslední třetině trati, kdy v průjezdné bráně vyjel ze stopy a skončil nárazem do ochranné sítě. Naštěstí bez zranění. Petr Drahoš dokončil nepřesvědčivou jízdou na 12 pozici s poměrně velkou ztrátou na medailisty.  Druhý závod EC jel Pavel Bambousek techniky dobře, závod dokončil na 13 místě se ztrátou 8,53 sekundy a zapsal si 20 bodů do poháru EC. Petr Drahoš dokončil nepřesvědčivou jízdou na nebodované 17. pozici.

14.12. 2021 nastoupili oba závodníci na start GS za výborných podmínek. Pavel Bambousek jízdou bez dynamiky a závodního pojetí dokončil 1. kolo na 10 pozici se ztrátou 11,71 sekundy. Petr Drahoš jel jako kopie Pavla a dokončil na 14. místě se ztrátou 14,60 sekundy. Ve 2. kole Pavel již převedl svou techniky i dynamicky kvalitní jízdu, ale po chybě v dolní pasáži trati závod nedokončil. Petr lepší druhou jízdou celkově dokončil na 10. pozici.

Back to Top