Začátkem listopadu 7. - 11.11.2021 jsme zrealizovali na rakouském ledovci Mölltala již šestý kemp Czech Para Alpine Ski Teamu, do kterého se zapojili čtyři sportovci. S ohledem na předpověď počasí jsme původní kemp přesunuli o týden později a byla to šťastná volba.

Kempu se zúčastnili Pavel Bambousek, Petr Drahoš, Petr Novotný a Kristýna Žídlická z ABAK Ostrava. Soustředění se měl zúčastnit i Přemek Liška, ale vzhledem k tomu, že nebyl stoprocentně zdravotně fit, zůstal raději doma. Podmínky pro realizaci kempu jsme měli opět skvělé.

"Šestý kemp byl pro Pavla a Petry zaměřen na trénink GS a SG. Reprezentanti natrénovali takřka 900 bran v GS. Trénink byl zaměřen na zrychlení a volby ideální stopy v obřím slalomu. Výborné podmínky byly i pro trénink super-G na prázdném kopci" říká k dalšími kempu CZECH PARA ALPINE SKI TEAMu Pavel Fišer. Na Mölltale máme ubytovaný tým přímo na ledovci, což nám umožňuje velmi kvalitní přípravu právě i u SG, kdy jsou naši lyžaři na svahu prakticky sami. Pro monolyžařku Kristýnu Židlickou z ostravského ABAKu byl tento kemp na Mölltale prvním letošním kontaktem se sněhem. 

IPC nám trochu zkomplikovalo náš kalendář. Před dvěma týdny byly závody na Pitztale zrušeny, takže jsme se po dohodě s týmem domluvili na vložení slalomového kempu v Litvě. Z toho sešlo začátkem tohoto týdne, kdy nás opět IPC informovalo, že závody na Pitztale jsou opět zařazeny v kalendáři IPC. 

Další chystanou akcí bude krátký kemp v Resterhöhe (24. - 26.11.), na který navážeme závody Evropského poháru. Následně se tým přesune na závody SG a GS na Pitztal, kde absolvujeme opět krátký kemp SG a sportovci se zapojí do čtyř závodů SG a dvou závodů v GS. Po závodech na Pitztale se část týmu přesune na SP do Steinach am Brenner, kde jsou v plánu dva závody SG a dva GS.

Budeme našim sportovcům držet palce, aby na svazích prodali to, co během podzimních akcí natrénovali.

Back to Top