Národní sportovní agentura (NSA) vyhlásila 2.11.2021 dlouho očekávané výsledky Výzvy k předkládání Koncepcí rozvoje jednotlivých druhů sportů pro zdravotně postižené sportovce.

NSA již v roce 2020 seznámila paralympijské hnutí se vznikem Strategického plánu rozvoje parasportu v ČR. Hlavním důvodem pro vznik tohoto materiálu byla skutečnost, že historicky neexistoval žádný strategický dokument, který by definoval jakoukoliv koncepci v oblasti českého sportovního prostředí pro ZPS. NSA se rozhodla nastavit státní podporu financování vrcholového sportu ZPS jiným, pro mnohé neobvyklým způsobem. 

Svaz lyžařů ČR se do Výzvy k předkládání Koncepcí rozvoje jednotlivých druhů sportů pro zdravotně postižené sportovce zapojil a nakonec byl s předloženou koncepcí i úspěšný. Od ledna 2022 bude mít SLČR na starosti všechny reprezentanty ČR v alpských disciplínách s  intelektuálním, spastickým, tělesným, zrakovým handicapem a neslyšící alpské lyžaře a snowbordisty. Jedním z našich dlouhodobých cílů je u ukotvit sport zdravotně postižených plnohodnotně v rámci struktury SLČR. S Koncepcí SLČR seznámíme velmi rádi všechny, kteří budou mít vážný zájem se aktivně zapojit do naplňování cílů SLČR - jak sportovci, tak i trenéři či funkcionáři.

V případě zájmu prosím kontaktujte Marka Duška na tet. 777 333 818 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Back to Top