V záři a říjnu jsme přípravu s ohledem na klimatické podmínky museli přesunout do Snow arény v litevském městě Drusininkai. Počasí nám dovolilo odjet na ledovec až ve druhé polovině října, což je výrazně později než jsme očekávali.

Kempu 17. - 22.10.2021 se kromě zraněného Miroslava Lidinského zúčastnili všichni sportovci - monolyžaři Pavel Bambousek, Petr Drahoš, Přemysl Liška a "stojící" lyžaři Ondřej Brož s Petrem Novotným. Tým měl zpočátku kempu skvělé tréninkové podmínky. Opět jsme využili možnost ubytování přímo na ledovci, kde měl náš tým opět ideální základnu a počasí nám opravdu přálo. "Každý den jsme trénovali techniku jízdy na SL, v branách probíhal trénink GS na naprosto skvělé pistě. Jako jeden ze dvou týmů jsme mohli stavět trať úplně ze shora tréninkového svahu. Vedle našeho týmu už trénovali pouze Hirscher, Matt a pod." hodnotí pátý kemp trenér týmu Pavel Fišer. Za tři dny najezdili sportovci přes 36 kilometrů volných jízd a 1000 tréninkových bran v GS. Bohužel se postupně objevovali náznaky změny počasí, což se i vyplnilo. V úterý večer se tým dohodl, že nebudeme riskovat a ve středu bude dvoufázový trénink, po kterém ledovec všichni opustí (hrozilo, že ve čtvrtek nebude jezdit gondola na ledovec).  Další plánovaný kemp je 7. - 12.11.2021, opět na Mölltale.

Back to Top