V pořadí čtvrtý kemp v sezóně 2021/2022 jsme uspořádali s ohledem na klimatické podmínky opět v hale, ve Snow aréně v litevském městě Drusininkai. Kempu se 29.9. – 4.10.2021 zúčastnili monolyžaři Pavel Bambousek, Petr Drahoš a stojící lyžař Ondřej Brož.

Celkem sedm dvouhodinových tréninků jsme realizovali ve dnech 30.9. - 4.10. 2021, ve dvou dnech dvoufázově a celkem najezdili přes 1730 slalomových bran. Dne 29.9. 2021 byl v aréně zcela nový led bez rýh a náhrabů. Na základě dobrých vztahů našeho trenéra Pavla Fišera s ředitelem Snow arény jsme měli možnost prvního tréninků na novém ledě jako první.

„Závodníci velmi dobře navázali na předchozí výjezd, kdy již byli adaptování na led. Trénink slalomu již byl již technicky náročnější s těžšími pasážemi a četnými kombinacemi slalomových bran. Zaměřili jsme se na zrychlování v jízdě. Podlitiny od tyčí byly pro závodníky velmi citelné, částečně jsem to eliminovali pořízením měkké gumy a samovýrobou protektorů“ hodnotí čtvrtý kemp trenér týmu Pavel Fišer.

Výjezdu se zúčastnil i nejmladší závodník Ondra Brož, který absolvoval individuální tréninky s trenérkou Veronikou se zaměřením na správnou techniku. Po dvou dnech cvičení jezdil na ledové trati a absolvoval několik dobrých jízd ve slalomu. U Ondry byl zřetelný značný progres.

Další výjezd máme naplánován na 17.10. 2021 na Mölltale (prozatím na ledovci sněží a dle ředitele střediska bude probíhat zasněžování). Na pátém kempu máme v plánu již trénink SG a GS (samozřejmě dle podmínek).

Back to Top