Sezóna bude zřejmě divoká a s velkou pravděpodobností budeme muset improvizovat s realizací každé akce. I přes masivní šíření viru jsme ale sportovní přípravu realizovali. Ze čtyřčlenného týmu se do přípravy zapojili monolyžaři Pavel Bambousek a Přemysl Liška. Zdravotní stav neumožnil v době covidové cestovat za sportovní přípravou Petru Drahošovi a Miroslavu Lidinskému. Před zimní sezónou se nám podařilo domluvit na podmínkách na ledovci Mölltal, který jsme v minulosti hojně navštěvovali.

 

Začátkem října jsme měli možnost se společně s reprezentačním výběrem juniorek ČR připravoval od 4. - 9.10.2020 na Mölltale. Pavel Bambousek v doprovodu naší trenérky Báry Hegmonové absolvovali dva tréninky slalomu a dva dny se věnovali tréninku obřího slalomu. Bohužel jeden den jsme museli zrušit, protože foukal silný vítr. Ve druhé polovině týdne Pavla doplnil Přemysl Liška, pro kterého to byla letos první možnost kontaktu se sněhem.

Druhý říjnový kemp (18. - 23.10.2020) jsme realizovali opět na Mölltale, kde jsme tentokrát trénovali individuálně. Pavel Bambousek měl bohužel hned první den ošklivý pád, takže do tréninku v tyčích se vrátil až poslední dva dny kempu. To se s trenérkou věnovali tréninku obřího slalomu. Od úterý se k Pavlovi přidal Přemysl Liška, který se zaměřil prozatím na trénink techniky.

Začátkem listopadu jsme měli s týmem absolvovat závody IPC v holandském Landgraafu. Závody v kategorii WPAS a EC byly v říjnu zrušeny a my jsme se rozhodli pro trénink opět na Mölltale. Bohužel, nebo spíš naštěstí, jsme neodjeli v původně plánovaném termínu. Rakouská střediska se postupně úplně vypla, byť byly nějaké náznaky, že pro výkonnostní sportovce zůstanou areály otevřené. Omezení trvala až do konce listopadu, kdy IPC umožnila v Rakousku pořádat závody v Resterhöhe a na Kaunertale. V Resterhöhe byly na pořadu čtyři závody ve slalomu, na Kaunertele čtyři závody v obřím slalomu. V každém středisku se pořádaly před závody dva tréninky, což bylo příjemné zpestření podzimní sezóny. Bohužel Pavel Bambousek se hned první trénink v Resterhöhe zranil a po ošetření v nemocnici se s trenérkou Bárou Hegmonovou vrátili zpět do ČR. Tím jsme i ukončili v letošním roce zahraniční akce.

Back to Top