Poslední část letošní sezóny jsme nezačali úplně dobře. Na první březnový víkend nebyla vůbec dobrá předpověď počasí a na poslední chvíli jsme reagovali na jedno storno za druhým :-(. I náhradníci náhradníků nakonec nedojeli a najednou jsme museli řešit přetlak instruktorů :-). I možnost volného ježdění někteří instruktoři rádi využili. Z původního počtu osmi lyžařů nám zůstala jen jedna monolyžařka Aneta Jurečková, která lyžovala ve Špindlu. O víkendu (3. – 5.3.2019) jsme paralelně s výukovým kurzem pořádali v Rokytnici nad Jizerou další ročník mezinárodních závodů IPC. Oproti loňskému roku jsme závody rozšířili o dva závody super G, takže jsme se vrátili k modelu třídenních závodů. Postupně sportovci absolvovali slalom, obří slalom a poslední den dva závody super G. Do letošních závodů se nahlásilo celkem 29 sportovců z osmi zemí. První březnový týdenní kurz 3. – 8.3.2019 jsme pořádali pro pět handicapovaných lyžařů, z důvodů nemoci asistentky se kurzu na poslední chvíli nezúčastnila Kačka Morozová. Do výuky se ve Špindlu zapojili Daniela Bláhová, Petr Štefan, na Duncanu Eliška Plašilová se svým synem Eliášem a Zoia Koleníková, která byla na léčení v dětské léčebně Vesna a na výuku docházela s rodiči až odpoledne po procedurách v léčebně.

Víkendový kurz 8. – 10.3.2019 byl opět plný rušení účasti na poslední chvíli. Postupně svou účast z důvodu nemoci zrušili manželé Boumovi, Jan Digrínová, Běla Třebínová. Víkendový kurz jsme mohli realizovat pouze v Peci a na Duncanu, protože ve Špindlu vrcholil Světový pohár žen. Takže z velkého kurzu nám zbylo opět jen torzo v podobě čtyř monolyžařů. V Peci se do výuky zapojil Petr Drahoš, Pavel Dvořák a Kryštof Štekovič, na Duncanu se do výuky zapojil Michal Zöld. Poslední termín jarních prázdnin (10. – 15.3.2019) využili k lyžování Pavel Bambousek, Stella Janči, Lukáš Krajíček a Lukáš Šmejc. Pavel jezdil na tréninky na Stoh do Špindlerova Mlýna, Stella s Lukášem jezdili do Svatého Petra, kam se k nim v průběhu týdne přesunul z Duncanu Lukáš Šmejc.

Víkendový kurz 15. – 17.3.2019 jsme uspořádali pro sedm handicapovaných lyžařů. Ve Špindlu se do výuky zapojili Daniela Bláhová, Jana Císařová a Michal Zöld, v Peci lyžovali Petr Drahoš, Pavel Dvořák a na Duncanu jsme pořádali poslední víkendový kurz, do kterého se zapojila Dita Brabcová a Dušan Stuchlík, který bohužel přijel bez doprovodu a pouze si v sobotu monoski vyzkoušel. Tímto víkendovým kurzem jsme zároveň ukončili blok výukových kurzů v době jarních prázdnin a vrhli jsme se do nejpohodovější části zimní sezóny, kdy na českých horách je v týdnu minimum lyžařů. Ani třetí březnový týdenní kurz (17. - 22.3.) nám neproběhl podle původního plánu a opět jsme řešili storna. Do kurzu se nakonec zapojil Pavel Bambousek, který dojížděl na individuální tréninky na Stoh do Špindlerova Mlýna a po tréninku přejížděl do Svatého Petra, kde předával své zkušenosti Přemyslu Liškovi. Kurz ještě v týdnu doplnil Pavel Dvořák, Martin Vtípil a Vítek Pavlíček.

Víkendový kurz 22. – 24.3.2019 proběhl relativně podle plánu a do kurzu v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýnu se zapojilo celkem devět handicapovaných lyžařů. V Peci lyžovali Petr Drahoš a Pavel Dvořák, Na Stoh jezdil na tréninky Pavel Bambousek a do Skiaréalu ve Špindlu se během víkendu do kurzu zapojili Aneta Jurečková, Denisa Lovasová, Marek Lukaševič, Veronika Severová a Jana Veselá. Čtvrtý březnový týdenní kurz (24. - 29.3.) jsme uspořádali pro tři lyžaře.

Poslední březnovou akcí byl víkendový kurz 29. - 31.3., který každoročně přináší skvělé lyžařské zážitky. Letos nás termín nezklamal a nepsané pravidlo potvrdil. Do výuky ve Špindlerově Mlýnu a Peci pod Sněžkou se zapojilo celkem osm handicapovaných lyžařů. Do Pece jezdil lyžovat Pavel Dvořák, ve Špindlu jsme do výuky zapojili Danielu Bláhovou, Veoniku Hašplovou, Stellu Jančí, Šimona Vacína, Janu Veselou a Zaru Rochford. Zara se ve Špindlu do našeho kurzu zapojila přesně po roce a my jsme velmi rádi vyhověli našemu partnerovi, abychom Zaru v rámci našeho projektu do lyžování zapojili.  

Back to Top