Velmi kvalitní sezóna má za následek i velké množství návštěvníků českých hor. Krkonoše jsou přelidněné, proto jsme museli respektovat přání šéfa provozu špindlerovských lanovek Jiřího Kolína a kurzy zeštíhlit. Dalším faktorem, který nám postupně rozbíjel původní plán byla nezvykle silná chřipkové epidemie, která některým kurzistům zamezila v účasti na našich kurzech.

Únorové akce jsme zahájili prodlouženým víkendem při pololetních prázdninách. Kurz v tomto období tradičně vyčleňujeme pro žáky JÚŠ Praha a nejinak tomu bylo i letos. V termínu 31.1. - 3.2.2019 jsme zrealizovali výukový kurz, kterého se zúčastnilo devět handicapovaných lyžařů. Na Duncanu se do výuky zapojil Jiří Alexa, Honza Čermák, v Peci Pavel Dvořák a ve Špindlu se k žákům, JÚŠ (Michaela Kroupová, Viktor Lubas, Jan Haták, Barbora Pekárková, Marie Seifertová) přidala Daniela Bláhová. Vedle kurzistů jsme do víkendové akce zapojili i tři děti našich instruktorů (Tereza Dušková, Petra a Martina Dvořáčkovi). 

Následující týdenní kurz (3. - 8.2.2019) jsme zrealizovali pro rodiny s malými dětmi a zastihla nás velká nemocnost dětí. V Mladých Bukách lyžoval Honza Novák, ve Svatém Petru lyžovalo pouze jedno "zdravé" dítě - Anička Jurošková. V průběhu týdne se k ní v rámci možností přidávali další nastydlé děti (Štěpán Krajíček a Marek Kún). Celý kurz promarodila Maruška Kučerová, tak jsme alespoň využili domácího plyšového mazlíčka Alíka a rodinu Kučerových jsme zdokonalili v jízdě s monoski. Sice s Alíkem, ale zdokonalili :-). Další děti se kurzu z důvodů nemoci ani nezúčastnili. 

Pavel Bambousek se jako jediný z našeho týmu vydal 7. - 9.2.2019 na mezinárodní závody IPC na Slovensko, kde se konalo místní mistrovství. V Jasné se konaly dva závody v SL a GS. Oba závody Pavel ve slabé konkurenci mezi monolyžaři vyhrál. 

Druhý únorový víkend (8. - 10.2.2019) jsme opět věnovali další skupině z JÚŠ Praha. JÚŠ Praha jako jediní účastníci našich akcí mohou využívat státní bezbariérové ubytování na janskolázeňské Obchodní akademii. Kurzu se ve Špindlerově Mlýnu z JÚŠ Praha zúčastnilo pět žáků (Jakub Branda, Markéta Čemusová, Aneta Jurečková, David Korf, Nikola Löfflerová), které ve Svatém Petru doplnila Barbora Reiterová. V Peci lyžoval již tradičně Pavel Dvořák. 

Druhý únorový týdenní kurz (10. - 15.2.2019) jsme měli výrazně ovlivněný dohodou se Skiareálem ohledně počtů našich kurzistů. Ideální lyžařské podmínky mají za následek to, že špindlerovské svahy jsou přelidněné. Proto jsme i omezili počty či změnili areál. Na Duncanu během týdenního kurzu udělala velké lyžařské pokroky Dita Brabcová, monoski si poprvé vyzkoušela Iveta Hašková, od poloviny týdne v Peci lyžoval Jakub Rybka, ve Špindlu lyžovali Aneta Jurečková, Šimon Vacín a Jan Weigel.

Víkendový kurz 15. - 17.2.2019 proběhl za krásného počasí a kurzy jsme realizovali ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a na Duncanu. Ve Špindlu jsme po dohodě s vedením areálu rozložili kurz na tři svahy. Ve Svatém Petru lyžovali Daniela Bláhová, Zuzka Havlíčková, Anastasja Vištalová, na Hromovce Petr Kislinger, na Stohu se společně s JF Active teamem připravoval na závody EP v Zagrebu Pavel Bambousek. V Peci pod Sněžkou se do kurzu zapojili Pavel Dvořák, Petr Drahoš, Jakub Rybka se synem Adamem, které v neděli doplnila Alena Jančíková. Na Duncanu se do kurzu zapojila Zoia Koleníková, která je v tomto čase v dětské léčebně Vesna. 

Z týdenního kurzu 17. - 22.2.2019 zbylo jen torzo původní akce. Tréninkový kemp Monoski teamu jsme zrušili a za nemocné kurzisty se na poslední chvíli nikdo už nenahlásil. Do kurzu se tedy zapojili na Duncanu manželé Adéla a Jan Boumovi se svými dětmi Viktorií a Honzíkem, do Špindlerova Mlýna jezdil lyžovat Jan Matyska. Po závodech v Zagrebu kurzisty doplnil Pavel Bambousek, který jezdil trénovat na Stoh.

Při víkendovém kurzu 22. - 24.2.2019 nás zastihlo sobotní výrazné ochlazení a velmi zmrzlý svah. Výrazně příjemnější podmínky jsme měli při realizaci nedělní výuky. Do kurzu se ve Špindlerově Mlýně zapojili častí návštěvníci dětské léčebny Vesna Martin Batka a Radomír Pacák, které po několika letech absence na našich akcích doplnila Kateřina Šůlová. Na Duncanu se do výuky zapojil Lukáš Havelka, v Peci se individuálně připravovali na blížící se MČR Pavel Dvořák a Petr Drahoš. 

Ani poslední týdenní kurz v únoru se nám nevyhnuly změny z důvodu nemoci. Veroniku Fojtíkovou tedy nahradil Lukáš Havelka, který si prodloužil víkendový kurz. Koncem února jsme zaznamenali teplotní rekordy, bohužel pro lyžaře na té špatné straně teploměru. Přesto jsme zrealizovali prozatím jeden z nejhezčích kurzů. Na Duncanu se do výuky zapojil Honzík Čermák, který se v polovině týdne přesunul do Špindlerova Mlýna a Marie Macková, která na Duncan přijela se svou speciální školou a my jsme ji zajistili pouze výuku v rámci školního lyžařského kurzu. Ve Špindlu lyžovali Martin Batka, Lukáš Havelka a Radomír Pacák. Především Martin všechny účastníky kurzu příjemně překvapil a zaznamenal výrazný progres ve své jízdě. 

Back to Top