Ve druhé polovině ledna jsme pokračovali v realizaci výukových kurzů, dva naši sportovci odcestovali na MS 2019, které se letos konalo ve slovinské Kranjske Gore (technické disciplíny) a italském středisku Sella Nevea (rychlostní disciplíny).

Víkendový kurz 18. - 20.1.2019 jsme uspořádali pro celkem 11 handicapovaných lyžařů, které jsme prostřídali ve Špindlerově Mlýnu, Peci pod Sněžkou a Janských Lázních. Kurz pojali i většina účastníků jako možnost setkání bývalých pacientů z Železnice (Jana Haasová, Petra Hajdíková, Silvie Krpcová, Aleš Sofín, Pavel Souček, David Vondráček), které zorganizoval náš častý účastník výukových kurzů a bývalý paralympijský reprezentant David Vondráček.  Dalšími účastníky kurzu byl Pavel Dvořák, který lyžoval v Peci pod Sněžkou, místní lyžařka Jana Lannen, Martin Vondrášek a Jana Veselá absolvovali kurz ve Svatém Petru, Běla Třebínová s Veronikou Pavlíčkovou lyžovali na Duncanu v Janských Lázních. 

Ve druhé polovině ledna se naši sportovci Pavel Bambousek a Petr Drahoš vydali na MS 2019. Těsně před MS jsme z letošního MS museli ze zdravotních důvodů odhlásit Mirka Lidinského, který měl na konci loňské sezóny těžký úraz ramene a rekonvalescence nebyla taková, jakou jsme si původně představovali. Před MS 2019 jsme zvolil krátký kemp, přímo v místě konání MS 2019 ve slovinské Kranjske Gore (18. - 20.1.2019). Trénink jsme absolvovali společně se zrakově postiženými lyžaři z ČR a Slovenska. V sobotu se naši sportovci zúčastnili slavnostního zahájení MS v centru Kranjske Gory a v pondělí přišly na řadu první závody. Letošní MS se konalo ve dvou střediscích, dvou různých zemí. Technické disciplíny byly na pořadu 21. - 24.1.2019 v Kranjske Gore, do kterých se z našeho týmu zapojili Pavel Bambousek i Petr Drahoš. Rychlostní disciplíny se konaly v italském středisku Sella Nevea 27.1. - 1.2.2019. Ze Slovinska do Itálie se přesunul na rychlostní disciplíny Pavel Bambousek a spolu s ostatními sportovci netrpělivě vyhlížel, kdy že se to pojede trénink sjezdu. Bohužel oba plánované tréninky sjezdu byly zrušeny s ohledem na silný vítr a přívaly sněhu, měřený trénink přišel na řadu až v den závodu (dopoledne se jel trénink, odpoledne závod - Pavel byl na svahu krátce po 7h, na ostrý start ve sjezdu byl nachystaný po 15h). Počasí letos trápí bohužel hodě závodů, které absolvujeme :-(. MS 2019 určitě nemůžeme hodnotit pozitivně, protože pouze Pavle Bambousek dokončil jediný závod (obří slalom na 18. místě). V jediném měřeném tréninku sjezdu skončil Pavel na 14. místě, byť na prvním mezičase mu patřilo skvělé 8. místo. Časový odstup odstup od širší světové špičky byl bohužel větší než jsme očekávali.

Týdenní kurz 20. - 25.1. jsme věnovali klientům Kociánky Brno, respektive Spolku rodičů a přátel střediska Březejc. Výukový kurz probíhal pod vedením naší instruktorky Zuzky Dvořáčkové a do kurzu se zapojili klienti z kombinovaným handicapem či autismem. Z Vysočiny k nám na kurz přijeli Lukáš Bronček, Filip Černý, Ivan Jánoška, Silvie Klusáčková, Jana Paulíková, Jana Slavíková a Vojtěch Tulis, kteří absolvovali lyžařský kurz ve Svatém Petru. Na Duncanu se osamostatňoval monolyžař Kuba Melichar.

Poslední lednový víkendový kurz jsme i přes absenci tří nemocných kurzistů zrealizovali kurz pro sedm handicapovaných lyžařů. V Peci lyžoval Pavel Dvořák, na Duncanu Dita Brabcová, na Formáncích Martin Sedláček, ve Špindlu Vítek Pavlíček, Krištof Štekovič, Lukáš Štěpják a Martin Vondrášek. 

Konec ledna, poslední týden před pololetními prázdninami, k nám jezdí již řadu let ABAK Ostrava. Renata Staňková zorganizovala i letos lyžařský kurz pro pět studentů SŠ prof. Zdeňka Matějčka (Václav Dostál, Dominik Knieziek, Tereza Muroňová, Jakub Skalka, Kristýna Židlická), které již také tradičně doplnil Miroslav Večeřa. Celý kurz jsme realizovali ve Svatém Petru. Tímto kurzem jsme úspěšně ukončili první třetinu krkonošských výukových kurzů v letošní sezóně. Prozatím jsme do projektu zapojili na 50 handicapovaných lyžařů z takřka celé ČR.

 

Foto z jednotlivých kurzů najdete ZDE

18. - 20.1.2019

20. - 25.1.2019

25. - 27.1.2019

27. - 31.1.2019

Back to Top