Na individuální výukové kurzy mezi svátky jsme hned po novém roce navázali dalšími akcemi. V první polovině ledna jsme postupně zrealizovali pět akce, čtyři výukové kurzy a jeden kemp sportovců. Zima po dlouhých letech ukazuje, jaká umí být. Silné sněžení, vichr, někdy nám nejezdila ve Špindlu lanovka, ovšem teplota vždy lehce pod nulou.

První akcí byl kurz hned po novém roce pro čtyři děti z olomouckého Pinokia, které ještě doplnili další čtyři handicapovaní lyžaři. Ve Špindlerově Mlýna se do kurzu zapojili děti z Pinokia Agáta Helegdová, Marek Kún, Karolína Möckle Dvořáčková a Michaela Petráčková, které doplnila Aneta Jurečková. Na Duncanu se do kurzu zapojila patnáctiletá Veronika Fojtíková, která se na lyže vrátila tři roky po svém úrazu v Rakousku. Dalším účastníkem kurzu byla Eliška Plašilová, která využila i sjezdovek na Formáncích. Do Pece pod Sněžkou dojížděl Pavel Dvořák.

Druhý týdenní kurz 6. – 11.1.2019 byl rozdělen na dvě skupiny. Do výukového kurzu se zapojil Pavle Kamenec a Hynek Littmann, který se zároveň zúčastnil i sportovního kempu. Nevyvarovali jsme se bohužel hned druhý kurz prvním nemocem. Pavel zpočátku využil na rozježdění Duncanu, následně jsme se naštěstí přesunuli do Špindlerova Mlýna. Naštěstí? Ano, díky velkým přívalům sněhu v týdnu spadl na Duncanu "U lesa", kde realizujeme začátečnické kurzy, silný strom přímo na vlek. Naštěstí v tu dobu nebyl nikdo na vleku. Následně byla sjezdovka do víkendu mimo provoz. Druhou skupinu při týdenní akci tvořili sportovci. Pavel Bambousek a Petr Drahoš se v Krkonoších připravovali na MS 2019, které se koná ve druhé polovině ledna ve Slovinsku a Itálii (18.1. - 1.2.2019). Sportovce doplnil ještě Pavel Dvořák, Mirek Lidinský se ze zdravotních důvodů z kempu omluvil. Původně jsme chtěli kemp před MS realizovat společně se zrakově postiženými lyžaři F. Dostálka, ale ze společně akce nakonec sešlo. Kemp jsme postupně realizovali v Peci pod Sněžkou, kde jsme trénovali společně s místním Slovanem a na Stohu ve Špindlerově Mlýnu, kde jsme využili tréninků Pavla Fišera ze Sportovní akademie.

Čtvrtou lednovou akcí byl víkendový kurz 11. – 13.1.2019, do kterého se zapojilo devět handicapovaných lyžařů. K výuce jsme využili především svahů ve Špindlerově Mlýnu, kde se do výuky zapojili Vítek Pavlíček, Barbora Štancová, Šárka Štěrbová a Jana Veselá. Do Pece pod Sněžkou dojížděli Pavel Dvořák a Jirka Bajer. Vzhledem k tomu, že byl mimo provoz Duncan "U lesa", využili jsme při výuce Petra Kyslingera a Kuby Melichara sjezdovky Formánky v Janských Lázních. Petr už loni lyžoval ve Špindlu a na Lipně, ale pro letošní sezónu se rozhodl pro monoski od Marka Schneidera, které je v porovnání s našimi monoski atypická. I proto jsme volili mírný svah a rozhodnutí bylo určitě správné. 

Třetí lednový týden jsme zrealizovali třetí týdenní kurz 13. - 18.1.2019, který jsme realizovali ve Špindlerově Mlýnu, Peci pod Sněžkou a Janských Lázních. Kurzu se ve Špindlu účastnili další děti z Pinokia Anna Jurošková a Marie Kučerová, třetím lyžařem byl úspěšný zlínský atlet Přemysl Liška, který během týdenního pobytu udělal velký výkonnostní progres a monoski ovládá naprosto samostatně. První den kurzu jsme se vydali do Špindlerova Mlýna. Bohužel foukal silný vítr a my jsme se museli vrátit zpátky do Janských Lázní. Přemek Liška této možnosti využil a své krkonošské zkušenosti s monoski jel otestovat na Formánky v Janských Lázních. Další dny už lanovky byly ve Špindlu v provozu a zbytek kurzu jsme realizovali ve Svatém Petru. V průběhu týden jezdil do Pece Pavel Dvořák.

Foto z jednotlivých kurzů najdete ZDE

1. - 6.1.2019

6. - 11.1.2019

11. - 13.1.2019

13. - 18.1.2019

Back to Top