V prosinci jsme začali realizovat i výukové kurzy v Krkonoších, sportovci absolvovali dva krátké tréninky před závody na Pitztale a v St. Moritz. 

První prosincový víkend jsme věnovali setkání instruktorů před začátkem zimní sezóny a hlavně přípravě materiálu před zahájením výukových kurzů. O víkendu 7. - 9.12.2018 jsme plánovali v rámci SkiOpeningu ve Špindlerově Mlýnu zahájit realizaci výukových kurzů. První nadšence jsme ale museli zklamat a víkendový kurz jsme museli s ohledem na klimatické podmínky a doporučení vedení areálu zrušit. Sezónu jsme tedy zrealizovali až prodlouženým víkendovým kurzem 13. - 16.12.2018, který jsme realizovali v Peci a ve Špindlerově Mlýnu. Ve Špindlu je v tuto dobu v provozu ve Svatém Petru pouze modrá sjezdovka, ale byl skvěle připravená.  Do kurzu se ve Špindlu zapojili Dita Brabcová, Karel Danko a nováčci v monoski Jana Lídlová a Jakub Melichar. Na víkendový kurz jsme navázali netradičně i prosincovým týdenním kurzem 16. - 21.12.2018. Podmínky byly kromě pátečního deštivého dopoledne ideální, s minimem lidí na svahu. Poslední adventní víkend jsme taktéž nezaháleli a zrealizovali malý víkendový kurz 21. - 23.12.2018, kterého se zúčastnili 3 handicapovaní lyžaři. V Peci lyžoval Pavel Dvořák, ve Špindlu Denisa Lovasová a Jana Veselá. Kurz na Duncanu pro Jirku Raula jsme zrušili (vlek na Duncanu nebyl ještě v provozu). Mezi svátky jsme zrealizovali individuální kurzy, do kterých se zapojili na Duncanu sledgisti Tomáš Kvoch a Jirka Raul, pro kterého to byl první kontakt s monoski. Do Pece jezdil lyžovat Pavel Dvořák.

Sportovci se začátkem prosince vydali na krátký kemp před závody na Pitztale (5. - 11.12.2018). Tým byl tentokrát kompletní, k Pavlu Bambouskovi se přidali po zdravotních problémech Petr Drahoš a Mirek Lidinský, který se na svah vrátil po komplikovaném zranění ramene. V den odjezdu nám v nemocnici hospitalizovali Báru Hegmonovou, takže tým musel odjet na závody bez trenéra. Asistenci v rámci kempu a závodů vykonával Pavel Lamač. Trénink jsme ještě absolvovali v pořádku, ale první den závodů by ve druhém kole po dojezdu Pavla Bambouska závod zrušen. Výsledky se tedy započítávaly pouze zrakově postiženým a stojícím lyžařů, kteří dokončili obě kola. Další dny závodů na Pitztale byly s ohledem na počasí zrušeny. Do Švýcarska na závody Evropského poháru (11. - 15.12.2018) se vydali už jen monolyžaři Pavel Bambousek a Petr Drahoš. Ani jeden ze závodníků nebodoval do EP, P. Drahoš skončil v SL na 10. místě.

Back to Top