Zimní sezónu 2018/19 jsme letos zahájili až v říjnu, kempy na Pitztale a v Landgraafu. Původně plánované zářijové akce jsme s ohledem na klimatické podmínky na ledovcích zrušili. Zimní sezóna bude opět velmi náročná, už v lednu se koná MS 2019, kam předpokládáme, že vyšleme kompletní tým. Pro letošní sezónu se nám podařilo ve sportovním programu udržet silné partnery a díky nim můžeme tým a hlavně i naše sportovce poloprofesionalizovat.

První letošní akcí byl kemp na Pitztale (6. – 12.10.), kterého se zúčastnili dva monolyžaři Pavel Bambousek, Petr Drahoš, realizační tým tvořila Kateřina Dušková a Marek Dušek. Na kempu chyběli Mirek Lidinský, který se zotavuje z těžkého zranění ramene z konce loňské sezóny a Pavel Dvořák, který se rozhodl po více jak 15-ti letech ukončit mezinárodní kariéru. Kemp byl pro sportovce prvním letošním kontaktem se sněhem a tomu jsme celý výjezd i přizpůsobili. V průběhu kempu náš tým doplnila Bára Hegmonová, která bude v letošní sezóně zastávat jak pozici fyzioterapeutky, tak i trenérky. S Evou Jelínkovou jsme se z rodinných důvodů domluvili na ročním přerušení spolupráce.

Druhý kemp jsme původně plánovali opět s alpskými reprezentanty ČR Jana Fiedlera na Pitztale, ale s ohledem na předpověď počasí jsme se rozhodli pro realizaci kempu v holandském Landgraafu (25. - 29.10.), kde budou naši sportovci absolvovat začátkem listopadu první závody Evropského poháru a WPAS. V den odjezdu vypadla z výpravy Bára Hegmonová, která večer před odjezdem skončila v nemocnici na kapačkách s podezřením na zánět slepého střeva. Výpravu dvou našich sportovců zajišťovali Petra a Miloš Syrovátkovi. V hale jsme měli možnost dopoledního i pozdě odpoledního tréninku, který jsme využili k přípravě na listopadové závody IPC. 

 

Foto z Pitztalu najdete ZDE

Back to Top