Březnové akce jsme zahájili víkendovým kurzem 2. - 4.3. Kurz jsme rozdělili do několika skupin. Na Stohu trénoval Petr Drahoš s místní akademií, který se připravuje na závody koncem března a začátkem dubna. Ve Špindlu se kurzu účastnili Ondřej Hejsek, Martin Vondrášek a Pavel Dvořák, který se v neděli přemístil do Pece pod Sněžkou. Ve Špindlu se měli ještě do výuky zapojit David Vondráček, který ovšem díky velkým mrazům nebyl pojízdný a zjistil to těsně před odjezdem na kurz :-). Veronika Hašplová účast odřekla ze zdravotních důvodů. Na Duncanu probíhala výuka Dity Brabcové, která se po delší odmlce ukázala na našem kurzu. Ditku na Duncanu doplnil ještě Jáchym Paleček.

První březnový týden si u nás pravidelně rezervují členové pražské Unie ROSKA. Kurz pro roskaře organizuje Daniela Bláhová a v letošním roce se ho zúčastnili tři handicapovaní lyžaři. Vedle Daniely se jednalo o Janu Císařovou a Petra Štefana. Roskaře ještě v průběhu týdne doplnil Petr Kyslinger a Petr Drahoš. Celý kurz jsme realizovali výhradně ve Špindlerově Mlýnu, Petr Drahoš opět trénoval na Stohu s místní akademií. Počasí k nám bylo přívětivější, nebyly takové mrazy jako koncem února, ale zároveň byly podmínky podobné lednovému lyžování. Tedy bez sluníčka, zataženo, mlha ...

Víkendový kurz 9. - 11.3. jsme organizovali pro devět handicapovaných lyžařů, v pátek se z kurzu ze zdravotních důvodů odhlásila Stella Janči. Výuku jsme realizovali opět v Peci pod Sněžkou (Pavel Dvořák), na Duncanu v Janských Lázních lyžoval Kryštof Štekovič, který v neděli na kurzu ve Špindlerově Mlýnu nahradil Veroniku Pavlíčkovou. Dalšími lyžaři ve Špindlu byli Šárka Feyglová, Denisa Lovasová, Jana Veselá, David Vondráček a Kristýna Židlická. Velký výkonnostní skok během víkendu udělal Krištof, který díky svému handicapu má specifický posez v monoski, kterou ovšem velmi dobře začíná ovládat. Kristýna Židlická bude od příští sezóny součástí sportovní skupiny a její rapidní zlepšení od prosince je viditelné.

Poslední jarní prázdniny letos vyšly na ostravsko. Na kurzu jsme tedy přivítali převážně rodiny z této lokality a byl to jeden z nejpříjemnějších a nejpohodovějších kurzů v letošní sezóně ;-). Kurzu se zúčastnily děti z olomouckého Pinokia (Anna Jurošková, Marie Kučerová, Marek Kún, Anna Strnková) a Kristýna Židlická. Celý kurz jsme absolvovali ve Špindlerově Mlýnu Na Pláni. Vedla účastníků špindlerovského kurzu jsme materiálně zajistili i kurz 5ti handicapovaných lyžařů táborské Kaňky, která každoročně jezdí na konci sezóny do Janských Lázní na lyžařský kurz. 

Víkendový kurz 16. - 18.3. měl být klidným březnovým lyžováním. Využili jsme schopnosti JÚŠ Praha zajistit ubytování na bezbariérovém internátě janskolázeňské OA (bohužel se to daří zajistit pouze JÚŠ, ale alespoň že tak) a uspořádali jsme druhý kurz pro "Tapky". Kurzu se zúčastnili klienti JÚŠ David Kofr, Michaela Kroupová, Nikol Löfflerová, Viktor Lubas, Nikola Ziková. "Tapky" ve Špindlu doplnili ještě Šimon Vacín a David Vondráček. Špindl si ale účastníci víkendového kurzu úžili pouze v sobotu, protože v neděli s ohledem na silný vítr byl kompletní Skiareál mimo provoz. To mělo i vliv na zbylé monolyžaře, kteří tak zůstali celý víkend na Duncanu - Jan Čermák, Běla Třebínová.

Back to Top