Po domácím MČR jsme uspořádali další akce - poslední předparalympijský kemp a výukový kurz 18. - 23.2.2018. Po víkendových mezinárodních závodech se většina nominovaných reprezentantů na XII. zimní paralympijské hry přesunula do Janských Lázní, kde máme základnu pro pořádání akcí. Členy našeho týmu Annu Peškovou s trasérkou Michaelou Hubačovou, Pavla Bambouska a Miroslava Lidinského doplnil další nominant na ZPH, zrakově postižený lyžař, Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. Tréninky probíhaly pod vedením Evy Jelínkové na Stohu ve Špindlerově Mlýně, trénink techniky ve Skiareálu Svatý Petr. Je to už asi tradice, ale opět se nám nevyhnuly komplikace v podobě rozbité protézy Mirka Lidinského. Tréninkový kemp probíhal za ideálních lyžařských podmínek a všichni reprezentanti ho hodnotili velmi pozitivně.

Paralelně s tréninkovým kempem jsme realizovali další týdenní kurz. Na Stohu a ve Špindlu se vedle sportovců pohyboval Jirka Maršák, na Duncanu se do výuky zapojili Jan Čermák a Lukáš Havelka, kteří ve druhé polovině týdne lyžovali ve Svatém Petru s Denisou Lovasovou. Počasí nám od konce ledna přeje a pro realizaci kurzů máme úžasné podmínky.

Víkendového kurzu 23. - 25.2. se zúčastnilo celkem šest handicapovaných lyžařů. Pavel Dvořák využil našeho zázemí v Peci pod Sněžkou, kde převážně jezdíme na Javoru. Početnější skupina lyžovala ve Svatém Petru Na Pláni (Karel Danko, Denisa Lovasová, Daniel Muhlfait, Magdaléna Pivoňková a Martin Vondrášek). Do kurzu jsme zapojili i děti našich instruktorů a kurzistů Karla Danka, Terezu Duškovou a Michaelu Pivoňkovou. O víkendu zasáhly ČR velké mrazy a bylo to znát především v sobotu ve Špindlu. Bylo zataženo a foukal nepříjemný vítr, kde se nízká teplota ještě zvýraznila (teploměr ukazoval -14°C). To bylo nepříjemné hlavně pro děti, které na svahu dlouho nevydržely. Příjemnější už bylo nedělní lyžování, které bylo za krásného azurového počasí ;-).   

Back to Top