Na náročnou první polovinu ledna jsme navázali dalšími akcemi, byť nám počasí vůbec nepřálo. Víkendový kurz 19. - 21.1. jsme realizovali ve Špindlerově Mlýnu Na Pláni. Kurzu se zúčastnili Jirka Bajer, Veronika Hašplová, Zuzana Havlíčková, Kateřina Morozová, Vít Pavlíček a Bára Štancová. Na Duncanu měl proběhnout začátečnický kurz Karolíny Möckl Dvořáčkové a Adély Motlové. Bohužel z důvodu nemoci slečen jsme kurz na Duncanu museli stornovat. Díky nemocem kurzistů jsme měli alespoň možnost se více věnovat zaškolení nových dobrovolníků do projektu. Na víkendový kurz jsme navázali týdenním kurzem 21. - 26.1. Kurzu se celkem zúčastnilo 5 handicapovaných lyžařů. Víkendový kurz si do úterý protáhla Kateřina Morozová, které se neřekne jinak než „žížala“. Káťu v úterý vystřídala malá skupinka klientů brněnské Kociánky (Jana Paulíková, Jana Slavíková). Dalšími účastníky týdenního kurzu byli Maruška Kučerová a Martin Vtípil. Vedle handicapovaných lyžařů jsme do kurzu zapojili i děti našich instruktorů Martinu a Petru Dvořáčkovi. Na realizaci kurzů se podíleli naši instruktoři a dobrovolníci Pepa Bis, Kateřina Dušková, Marek Dušek, Martin Dvořáček, Zuzana Dvořáčková, Marek Hladůvka, Zuzana Holubová, Matěj Hruška, Anna Křivoňáková, Martin Malý, Jiří Martínek, Leoš Pavlíček a Klára Pavlíčková.

Víkendový kurz 26. - 28.1. byl našim největším lednovým víkendovým kurzem. Kurz jsme rozdělili do tří areálů. V Peci pod Sněžkou lyžoval místní monolyžař Pavel Dvořák, ve Špindlu jsme skupinu rozdělili. Na Medvědíně lyžoval Jirka Bajer a David Vondráček, Na Pláni ve Svatém Petru Karel Danko, Denisa Lovasová, Vít Pavlíček, Veronika Pavlíčková, Martin Vondrášek a Honza Weigel. Kurz nám zkomplikovala nemoc našich instruktorů, kdy nedělní výuka neproběhla podle původního plánu.

Poslední týden v lednu k nám tradičně před pololetními prázdninami jezdí na zkrácený týdenní kurz skupina handicapovaných lyžařů z ABAK Počítadlo. Jedná se o spolek, který pracuje při SŠ prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě Porubě. Letos se kurzu zúčastnilo šest handicapovaných lyžařů a celý kurz jsme realizovali ve Svatém Petru. První den nám počasí moc nepřálo, ale rozhodně nám neubralo na chuti do lyžování. S ABAKem přijela mj. Kristýna Židlická, se kterou do budoucna počítáme do sportovní skupiny. I proto se Kristýně věnovala trenérka Monoski teamu Eva Jelínková. Ostatní účastníci lyžovali na svazích ve Svatém Petru. Míra Večeřa se rozhodl vynechat na rozjezd sjezdovky na Duncanu a po dvou jízdách si oživil loňské návyky a modrou sjezdovku bezproblémově zvládal. Dalšími tradičními účastníky byli Anna Bayerová, Vašek Dostál, Tereza Muroňová a Marek Strohalm. Ze zdravotních důvodů se nezúčastnila Monika Galasová. Lyžařské posuny během kurzu byly vidět na Kristýně a hlavně na Mírovi. Na realizaci posledních dvou kurzů se podíleli Pepa Bis, Marek Dušek, Kateřina Dušková, Martin Dvořáček, Zuzana Dvořáčková, Marek Hladůvka, Zuzana Holubová, Eva Jelínková, Jiří Martínek, Lukáš Rabas, Vlaďka Sirná, Rosťa Ryška, Marek Hýža a další.

Foto z jednotlivých kurzů najdete ZDE

Back to Top