První lednový týden jsme začali pořádat týdenní kurzy a začali jsme se skupinou, se kterou většinou zimní sezónu uzavíráme – děti z olomouckého Pinokia (A. Helegdová, Š. Kaloč, K. Möckl-Dvořáčková, M. Petráčková, J. Skřivánková). V průběhu týdenního kurzu měla Karolína Möckle Dvořáčková možnost poprvé vyzkoušet vou novou monoski, kterou jsme ji pořídili díky podpoře Nadace Charty 77 a dotace Libereckého kraje. Do výuky se během týdne ještě zapojili ve Špindlu V. Pavlíček, P. Dvořák s D. Vondráčkem využili sjezdovek v Peci pod Sněžkou.

Druhý týdenní kurz jsme zrealizovali hned vzápětí (7. – 12.1.) a byl rozdělen do dvou skupin. Sportovci (Dvořák, Drahoš, Lidinský) absolvovali na Stohu pod vedením trenérky Evy Jelínkové kemp. Pavel Bambousek se ke konci roku zranil a tréninkový kemp ze zdravotních důvodů neabsolvoval. Pouze v pondělí se na Pomezních boudách zúčastnil natáčení olympijského klipu jednoho z našich partnerů. Další skupinu tvořili pokročilí monolyžaři. Hynek Littmann a Lukáš Štěpják výuku absolvovali ve Špindlerově Mlýnu, Šárka Holasová lyžovala celý týden na Duncanu a Pavel Kamenec se po jednom dni přesunul z Duncanu do Špindlerova Mlýna. Počasí nám v průběhu týdne moc nepřálo a začali jsme mít obavy o další kurzy na Duncanu.

Víkendový kurz 12. – 14.1. jsme ovšem realizovali za úžasného počasí. V Peci se individuálně připravoval Petr Drahoš, do výuky se v Peci zapojil bývalý paralympijský cyklista David Vondráček. Na Duncanu lyžovala Marcela Řasová, kde jsme zároveň realizovali zaškolení nových dobrovolníků. V Mladých Bukách lyžoval Jan Novák, ve Špindlerově Mlýnu se do kurzu zapojili Michal Greško, Vít Pavlíček, Šimon Vacín, Jana Veselá a David Zouhar.

Počasí se s námi rozhodlo trochu laškovat třetí lednový týdenní kurz (14. – 19.1.). První den jsme kurz vzhledem k oblevě neabsolvovali na úplně ideálním sněhu. Od úterý ale každý den napadlo přes 25cm sněhu a rázem se z lyžování na Duncanu stal freeride. Kurzu se účastnili začátečníci a celý průběh jsme realizovali na Duncanu nebo na Formáncích v Janských Lázních. Po mateřské a zdravotních problémech se po dvou letech na kurz přihlásili manželé Adéla a Honza Boumovi, Monika van Leeuwen a Jana Digrinová. Honza vzhledem ke svému handicapu a delší lyžařské pauze způsobené zdravotními problémy měl pomalejší rozjezd. Adélka, maminka dvou krásných dětí, se na lyže vrátila po čtyřech letech a už druhý den jezdila samostatně. Monika měla s ohledem na svůj handicap během kurzu velmi ztížené podmínky velkým množstvím nového sněhu, přesto během týdne ukázala, že lyžování při výběru vhodné kompenzační pomůcky zvládne. Posledním účastníkem kurzu byla Jana Digrinová, která se v průběhu týdne zaměřila na výuku jako stojící lyžař, vyzkoušela však i monoski.

Foto z jednotlivých kurzů najdete ZDE

Back to Top