Trenérkou CZECH PARA ALPINE SKI TEAMu se v paralympijské sezóně stala Eva Jelínková, bývalá úspěšná reprezentantka ČR v alpských disciplínách. Sportovní přípravu bude zajišťovat především našim reprezentantům připravujícím se na ZPH v jihokorejském Pchjongčchangu, ale i novým členům Monoski teamu.

Eva Jelínková se narodila 1982 ve Vyškově, kde také pod dívčím jménem Sochorová vyrůstala. Velmi rychle se dostala k lyžování, kterému naprosto propadla. „Miluji jízdu z kopce na lyžích, nejspíš proto, že mě na lyže postavili rodiče už ve dvou letech. V šesti jsem začala závodit a moc mě to bavilo, více jak dvacet let“ říká o své zálibě Eva Jelínková. Při reprezentaci ČR dosáhla i významných úspěchů – zúčastnila se řady mezinárodních závodů, mj. dvou univerziád, Světového poháru ve Špindlerově Mlýnu. V roce 2006 skončila na skvělém 5. místě ve slalomu na Univerziádě v italském Turíně, v roce 2008 se stala mistryní ČR ve slalomu.  

Na trenérskou dráhu nastoupila Eva ve Sportovní Akademii ve Špindlerově Mlýně již v roce 2006 ještě jako závodnice. Po ukončení aktivní závodní kariéry v roce 2010 pokračovala ještě jako trenérka dvě sezóny. Následně se úspěšně vrhla na kariéru maminky a s manželem Petrem má dvě krásné holčičky (5 a 2 roky), které jak jinak už také lyžují. Od listopadu 2017 je Eva Jelínková trenérkou v Centru handicapovaných lyžařů, kde se bude věnovat přípravě našich reprezentantů na Zimní paralympijské hry 2018. Konkrétně se to týká Pavla Bambouska, Miroslava Lidinského, zrakově postižené lyžařky Anny Peškové s trasérkou Michaelou Hubačovou, ale i dalších sportovců z Monoski teamu. 

„Eva Jelínková naplňuje maximálně naši vizi na vedení sportovní skupiny. Je to úspěšná reprezentantka s bohatými závodními zkušenostmi a trenérskou praxí. Je potřeba poděkovat paní Danutě Štrougalové z úseku alpských disciplín SLČR za zprostředkování kontaktu při hledání trenéra pro handicapované lyžaře“ dodává koordinátor Centra handicapovaných lyžařů Marek Dušek

Back to Top