První část paralympijské přípravy se chýlí ke konci a čeští reprezentanti se připravují jako většina evropských týmu na rakouských ledovcích. Náš tým se tentokrát připravoval 25. – 31.10.2017 na Pitztale, kde jsme využili tréninkového zázemí JF Active teamu Jana Fidlera.

V pořadí již třetí tréninkový kemp jsme realizovali na Pitztale, kde jsme trénovali už koncem září. Původně byl tento kemp zamýšlený jako společné soustředění všech handicapovaných reprezentantů ČR, ale to bohužel nevyšlo. V červenci byl sice se zástupci České asociace tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS) a Českým svazem zrakově postižených sportovců (ČSZPS) domluven společný kemp, ale týden před odjezdem na Pitztal bylo vedoucím alpského lyžování ČSZPS, bez předešlé konzultace či jakékoliv informace, změněno místo soustředění. Takže z našeho týmu se kempu na Pitztale účastnili Pavel Bambousek, Pavel Dvořák, Miroslav Lidinský, na Tux se společně se zrakově postiženými lyžaři vydala Anna Pešková a Michaelou Hubačovou.

Stejně jako na všech podzimních kempech jsme k tréninku i tentokrát využili tréninkové pisty JF Active teamu. Tréninky byly zaměřené především na GS a SL, což nám vzhledem k blížícím se závodům v Landgraafu vyhovovalo. První den tréninku si při pádu Pavel Dvořák poranil rameno, ale nakonec se zranění neukázalo být vážné a postačil jednodenní klid. Podmínky a počasí nám relativně přálo, trénovali jsme i v pátek za silného větru a mlhy, v neděli jsme jako všechny ostatní týmy trénink zrušili kvůli silnému větru. Kempu se zúčastnil i náš bývalý reprezentant Michal Kopecký se svým asistentem Jaroslavem Joskou. Na realizaci kempu se podíleli Kateřina Dušková a Marek Dušek.

Kemp jsme realizovali díky finanční podpoře ČEPS a.s., náměstků hejtmana Královehradeckého kraje Ing. Aleše Cabicara (zdravotnictví) a Mgr. Martiny Berdychové (školství), dále za podpory Středočeského kraje a Svazu lyžařů ČR. 

Foto z kempu můžete vidět ZDE 

Back to Top