Čeští reprezentanti zahájili v září zimní sezónu 2017/2018 dvěma kempy. První kemp jsme absolvovali v holandském Landgraafu, druhý kemp jsme realizovali koncem září na ledovci. Celou podzimní přípravu budeme absolvovat společně s tréninkovou skupinou Jana Fiedlera (JF Active team), který je mj. šéftrenérem juniorské reprezentace ČR.

Začátkem září (8. – 12.9.2017) jsme připravili pro naše reprezentanty první tréninkový kemp, kterého se z časových důvodů mohl zúčastnit pouze Pavel Bambousek. Asistenci během kempu zajišťoval Pavlovi David Jakubec. V holandském Landgraafu se každoročně konají první závody IPC, i proto jsme se rozhodli pro začátek sezóny zvolit trénink v hale, na technickém sněhu. Tréninky v Holandsku probíhaly dvoufázově a pro Pavla byly určitě velmi kvalitní přípravou na listopadové závody IPC.

Druhý výjezd (26. – 30.9.2017) jsme už měli naplánovaný na ledovec a po dlouhých letech jsme se vrátili na Pitztal, kde se v prosinci konají závody IPC. Tentokrát se výjezdu už účastnili takřka všichni sportovci z našeho týmu, kteří se pod hlavičkou SLČR připravují na XII. zimní paralympijské hry – Pavel Bambousek (SK Akáda, LW 12-1), Miroslav Lidinský (Kronos, LW 4) a nováček v našem týmu, zkušená reprezentantka se zrakovým handicapem Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou (obě SK Akáda, B2). Pracovní povinnosti nedovolily výjezd Pavlu Dvořákovi (SK Akáda, LW 12-1), který se bude s týmem připravovat až od října. První den kempu byl hlavně pro Mirka a Aničku s Míšou spíše zaměřen na rozlyžování a obnovení si lyžařských návyků. Pavel Bambousek absolvoval tréninky hned z kraje soustředění, od středy už v tyčích trénovali všichni naši sportovci. Po absolvování tréninku se všichni reprezentanti věnovali volné jízdě a tréninku techniky. Potřebnou asistenci sportovcům zajišťovali Kateřina Dušková, Barbora Jindřišková a Jaroslav Koderič.

Zářijové kempy jsme realizovali díky záštitě a finanční podpoře náměstků hejtmana Královehradeckého kraje Ing. Aleše Cabicara (zdravotnictví) a Mgr. Martiny Berdychové (školství, dále za podpory Středočeského kraje, Svazu lyžařů ČR a partnerů Centra handicapovaných lyžařů uvedených na našem webu.   

Foto: Landgraaf, Pitztal

Back to Top