V červnu 2017 Výkonné grémium Českého paralympijského výboru (ČPV) přijalo 4 kvóty přidělené ČR International Paralympic Committee (IPC) pro alpské lyžaře na XII. Zimní paralympijské hry v Koreji. Českou republiku budou v jihokorejském Pchjongčchangu 9. – 18.3.2018 reprezentovat tři muži a jedna žena.

Nominaci na ZPH 2018 má z českých reprezentantů jistou Patrik Hetmer z Českého svazu zrakově postižených sportovců, který na poslední paralympiádě v Soči 2014 splnil nominační kritéria ČPV. Dalšími adepty na zbylé místa jsou především tři lyžaři ze Svazu lyžařů ČR. Mezi muži to jsou především tělesně postižení lyžaři Pavel Bambousek a Miroslav Lidinský, kteří v minulé sezóně skončili v celkovém hodnocení Evropského poháru na 6., respektive 20. místě a oba sportovci zaznamenali výborné výsledky jak na lednovém MS 2017 v Itálii, tak i na březnovém finále Světového poháru v Koreji. Po mateřské dovolené se k lyžování vrací zrakově postižená Anna Pešková (za svobodna Kulíšková), což je historicky jedna z našich nejúspěšnějších reprezentantů ČR na významných mezinárodních akcích. A právě Anička, která je mj. i členkou Českého svazu zrakově postižených sportovců, je největší kandidátkou na jediné ženské místo na ZPH 2018. Všichni lyžaři SLČR se na sezónu připravují v Centru handicapovaných lyžařů, které zajišťuje sportovcům materiální a finanční krytí sezóny.

Záštitu nad sportovní přípravou lyžařů SLČR převzal náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví v Královehradeckém kraji Ing. Aleš Cabicar  „Projekt Centra handicapovaných lyžařů znám, tedy především jejich výukový program, který realizují v Krkonoších. Jsem velmi rád, že se v našem kraji připravují úspěšní sportovci, kteří dosahují skvělých výsledků. Když mě zástupci Centra oslovili s žádostí o záštitu a podporu, tak jsem neváhal a jsem rád, že Královehradecký kraj je jedním z partnerů českých reprezentantů“ uvedl Ing. Cabicar.

Na podzim mají lyžaři SLČR naplánováno několik tréninkových kempů na ledovcích s juniorskými reprezentanty ČR, začátkem listopadu už začíná ostrá sezóna závody EP v holandském Landgraafu, na které navazují závody na Pitztale. 

Back to Top