Souvislý blok týdenních a víkendových kurzů jsme zahájili v Krkonoších koncem prosince 2016, přesněji 27.12.2016. Následně jsme realizovali 15 týdenních a 14 víkendových kurzů a po 104 dnech jsme ukončili souvislý blok výukových kurzů víkendovým kurzem v Peci pod Sněžkou.

Druhá polovina března nám přinesla celkem dobré lyžařské podmínky. Víkendový kurz 17. - 19.3. jsme už realizovali pouze ve Špindlu a zúčastnili se ho Karel Danko, Pavel Dvořák, Sebastian Horák, Marek Kún, Denisa Lovasová a Adéla Učňová. Během víkendu jsme natáčeli i podklady do závěrečného klipu ze zimní sezóny, ale hlavně si všichni účastníci užili pohodové lyžování ve Špindlu. Horší počasí nás čekalo během dětského týdenního kurzu pro olomoucké Pinokio. Maminky s dětmi k nám jezdí již tradičně po ukončení jarních prázdnin a kurz má dozajista své osobité kouzlo. Sjezdovky jsou výrazně volnější a poslední roky jsme měli i štěstí na počasí. To nám letos podle představ bohužel nevyšlo :-(. Do kurzu se zapojili čtyři děti z Pinokia - Agáta Helegdová, Štěpán Kaloč, Karolína Möckl-Dvořáčková a Michaela Petráčková.

Poslední březnový víkendový kurz 24. - 26.3. jsme věnovali převážně taktéž rodinám s dětmi. Ve Špindlu jsme do výuky zapojili Pavla Dvořáka, Ondřeje Hejska, Filipa Kocána, Denisu Lovasovou, Barboru Reitrovou a Martina Vondráška. Nad rámec rozepsaných kurzu jsme se díky kvalitním lyžařským podmínkám rozhodli uspořádat ještě dva týdenní kurzy. Poslední březnový týden (26. - 31.3.) jsme uspořádali kurz pro dva monolyžaře, kteří absolvovali kurz ve Špindlerově Mlýnu - Slavek Besowski a Lukáš Štěpják se už v průběhu sezóny do našich kurzů zapojili. O víkendu se měnil čas ze zimního na letní, což nám pomohlo i na svahu. První polovina týdne byla klimaticky velmi povedená a v březnu se jednalo asi nejlepší podmínky.

První víkendový kurz v dubnu jsme uspořádali pro pět handicapovaných lyžařů - Daniela Bláhová, Pavel Dvořák, Stella Janči, Šimon Vacín, Blanka Zítková. Počasí nám opět přálo hlavně v sobotu. Posledním týdenním kurzem v letošní sezóně byl týdenní kurz 2. - 7.4.2017. Do kurzu se zapojili Pavel Kamenec a Lukáš Štěpják, kterým zpočátku týdne moc počasí nepřálo. Od středy se ale ochladilo a ke konci týdne i drobně nachumelil poslední sníh :-). Blok výukových kurzů jsme zakončili individuálním víkendovým kurzem v Peci pod Sněžkou, do kterého se zapojil pouze Pavel Dvořák. Tímto kurzem jsme ukončili souvislý blok výukových lyžařských kurzů pro handicapované, který trval skvělých 104 dní. Nyní nás čeká poslední akce letošní sezóny, kdy v době Velikonoc uspořádáme poslední víkendový kurz a sezónu tím definitivně ukončíme. 

Foto z kurzů 17.-19.3., 19.-24.3., 24.-26.3., 26.-31.3., 31.3.-2.4., 2.-7.4. 

Back to Top