Začátek března byl ve znamení pokračující oblevy z konce února, druhý týden v březnu se do Krkonoš zima vrátila a začal padat sníh. V první polovině března jsme zrealizovali dva víkendové a dva týdenní kurzy, sportovci jsou na SP v Koreji, kde úspěšně reprezentují ČR.

První víkendový kurz 3. – 5.3. jsme opět věnovali žákům JÚŠ Praha a tím i ukončili v pořadí třetí akci, co jsme pro "Jedli" v letošní sezóně zrealizovali. Víkendový kurz jsme paralelně pořádali s mezinárodními závody v Rokytnici, což bylo především logisticky a organizačně pro nás v letošní sezóně asi to nejnáročnější období. Víkendový kurz jsme pořádali pouze ve Špindlerově Mlýnu, kde se do výuky lyžování zapojili Markéta Čemusová, Ondřej Dušek, Kristýna Kolečníková, Nikol Löfflerová a Adéla Motlová. Celý kurz probíhal pod vedením Zuzky Dvořáčkové a Matěje Hrušky, na realizaci kurzu se podíleli naši další instruktoři Tereza Appelová, Michal Bláha a Martin Dvořáček.

První březnový týden si opět rezervovali na svůj lyžařský kurz klienti z pražské organizace ROSKA. Poslední sezóny jsme měli v tomto termínu pravidelně velmi dobré počasí, ale na letošní sezónu moc pranostiky neplatily. Sníh byl hodně povolený a občas nám i zapršelo. Kurzu se zúčastnili Daniela Bláhová, Jana Císařová, Petr Štefan, z rodinných a zdravotních důvodů museli svou účast zrušit Eliška Plašilová a Jiří Šimral. Roskaře na kurzu doplnila Magdaléna Pivoňková. Celý kurz jsme realizovali ve Skiareálu Špindlerův Mlýna, kde Na Pláni ve Svatém Petru realizujeme veškeré výukové kurzy biski a pro pokročilé monolyžaře.

Víkendový kurz 10. - 12.3. byl pro nás posledním kurzem, který jsme realizovali na Duncanu. Na Duncanu jsme do výuky zapojili Rozálii Mošovskou a Annu Strnkovou, v neděli slečny doplnil Honza Čermák, který v sobotu letos poprvé vyzkoušel svahy ve Špindlu. Do Špindlerova Mlýna se za lyžováním vydali z Janských Lázní Jaroslav Dohnálek, Marek Kún, Denisa Lovasová, v Peci pod Sněžkou lyžoval Pavel Dvořák.

Druhý týdenní kurz 12. – 17.3. jsme pořádali pro celkem pět monolyžařů. Na Duncanu pokračovala ve výuce Anna Strnková, do Špindlerova Mlýna za výukou jezdili Jiří Bajer, Marek Kún, Jan Weigel a Kestas Šulnius. Špindlerovský kurz byl náročný především pro našeho instruktora Matěje, který udělal s Kestasem během týdne velký kus práce a i přes počáteční nezdary tohoto váhově velmi zdatného vozíčkáře osamostatnil.

Týdenní kurzy plánujeme realizovat dle klimatických podmínek do konce března, následně zrealizujeme ještě dva víkendové kurzy. 

Foto z kurzů: 5.-10.3., 10.-12.3.

 

Back to Top