Druhou polovinu února zasáhla Krkonoše první letošní výrazná obleva. Stává se z toho nepříjemná tradice, ale když se blíží termín pořádání našich závodů, tak se počasí výrazně pokazí.

V termínu 19. - 24.2.2017 jsme realizovali paralelně výukový kurz a ve spolupráci s FTK UP v Olomouci licenční kurz "Instruktor monoski". Výukového kurzu se zúčastnili ve Špindlu lyžující Martin Batka, Radomír Pacák, na Duncanu se do výuky zapojila Šárka Holasová. Šárka se zároveň stala i dobrým studijním materiálem pro budoucí instruktory, kteří se u nás účastnili licenčního kurzu akreditovaného MŠMT. Licenčního kurzu vedeného školitelkou, naší dlouholetou instruktorkou, Radkou Bartoňovou se úspěšně účastnili Tiziana Brunová, Tomáš Hejznar, Martina Hulenková, David Jakubec, Jan Kašpar, Martin Procházka a Klára Ročková. Všichni absolventi kurzu byli úspěšní jak v teoretické, tak i při praktické zkoušce. Někteří noví instruktoři nyní rozšíří řady našeho instruktorského týmu. Počasí během týdne byla jediná kaňka na jinak příjemném kurzu. V pondělí bylo počasí ještě dobré, ale od úterý do čtvrtka jsme každý den vydatně jak ve Špindlu, tak i v Janských Lázních zmokli. V pátek jsme lyžovali sice už bez deště, ale zase foukal silný vítr a po předešlém deštivém počasí byly na sjezdovkách ledové plotny.

Odměnou byla tedy sobota, respektive víkendový kurz 24. - 26.2., který jsme pořádali ve Špindlu a v Peci pod Sněžkou. Sobotní počasí bylo velmi příjemné a dokonce vysvitlo i sluníčko. Do víkendového kurzu se zapojili Martin Batka, Vojtěch Frajer, Veronika Hašplová, Daniel Muhlfait, Radomír Pacák, Jana Veselá, v Peci se individuálně na IPCAS závody v Rokytnici připravoval Pavel Dvořák.

Poslední únorový týden jsme věnovali lyžařskému kurzu pro žáky ZŠ při JÚŠ Praha. Do výuky jsme na Duncanu a ve Špindlerově Mlýnu zapojili Martina Fišeru, Filipa Kuníka, Františku Mayerovou, Ekatěrinu Putyatinu, Matěje Srpa, Jáchyma Sýkoru, Jakuba Štěpánka, Štěpána Ulmajera. K žákům JUÚŠ Praha se připojila Stella Janči, která v průběhu týdne jezdila samostatně na Duncanu a ve čtvrtek a v pátek se vydala společně se všemi účastníky kurzu do Špindlerova Mlýna. Původní prognózy hovořily o počasí ve stejném duchu, jako tomu bylo o týden dřív. Počasí bylo nakonec slušné, jen čtvrtek byl zpočátku trochu deštivý. Ve čtvrtek jsme oficiálně z rukou Šárky Beránkové převzali šek Nadace ČEZ, který díky aplikace EPP a účastníkům 50. ročníku ČEZ Jizerské 50 činí 255 176,-Kč. Výtěžek využijeme na realizaci jak výukového, tak i sportovního programu Centra.

Back to Top