Začátek února letos vyšel na pololetní prázdniny. Obvykle velký kurz, do kterého každoročně zapojujeme JÚŠ Praha a další rodiny s dětmi, které chtějí využít prodlouženého víkendu k novým zážitkům. Letos, jsme museli s ohledem na rozhodnutí vedení Obchodní akademie pojetí kurzu změnit. Důvodem je nemožnost ubytovat žáky JÚŠ Praha na internátě Obchodní akademie, mj. jediné bezbariérové ubytování v Krkonoších spadající pod MŠMT, které disponuje 90ti bezbariérovými lůžky. Kurz 2. - 5.3. jsme tedy realizovali pouze pro žáky JÚŠ Praha, kteří k lyžování využili jak svahu na Duncanu (Adélka Učňová), tak především Skiaréálu ve Svatém Petru (Štěpán Buralt, Barbora Čelanská, Anna Křížová, Anna Muziková). Ve Špindlu kurzisty o víkendu doplnila Daniela Bláhová, v Peci se individuálně připravoval na závody v Abtenau Pavel Dvořák. Vzhledem k tomu, že se kurzu účastnil náš instruktor Matěj Hruška, tak nikdo z účastníků neočekával pěkné počasí. A tradici nám Matěj nepokazil, sluníčko nám během kurzu opravdu nevysvitlo. 

Následující týdenní kurz 5. - 10.2. byl už v tradičním režimu. Menší kurz s velmi příjemnou a přátelskou atmosférou během večerních sezení. Po velmi náročných lednových akcích jsme zvolili malý kurz, účastnili se ho pouze tři lyžaři. Na Duncanu se svým instruktorem lyžoval Marek Valenta, ve Špindlu se do výuky zapojili Jan Matyska a Marta Zajac, vášnivá lyžařka z Polska studující češtinu na ostravské univerzitě. 

Víkendový kurz 10. - 12.2. jsme pořádali ve všech námi využívaných střediscích. V Peci se do kurzu zapojil Pavel Dvořák, do Špindlerova Mlýna se z Janských Lázní přemisťovali za výukou Barbora Štancová, Filip Kocán, Denisa Lovasová a Jan Němeček. Velké množství lidí přimělo Honzu v neděli ke změně areálu a se svým instruktorem zvolili Duncan. A určitě to nebyla chyba. Duncan má letos v nájmu pan Tlachač a i díky kvalitní zimě je svah každý den naprosto špičkově upravený. Nedělní lyžování bylo určitě i pro Honzu velkým přínosem.

Týdenní kurz 12. - 17.2. jsme realizovali pro pět handicapovaných lyžařů za úžasného, slunečného počasí. Na Duncanu probíhal kurz pro začátečníky. Kurzu se poprvé účastnil Jiří Andr, Jan Čermák, Lukáš Havelka. Jirka se výkonnostně věnuje sledge hokeji, před úrazem lyžoval a i to byl důvod, proč se velmi rychle naučil ovládat i monoski. Dalším kurzistou byl Honzík Čermák, který už při lednovém kurzu ukázal, že lyžování ho hodně baví. Během týdne udělal další posuny ve své jízdě a ke konci týdne jezdil úžasně. Posledním kurzistou byl šestiletý Lukáš Havelka, který kurz absolvoval v biski. Ve Špindlu se do kurzu zapojila Denisa Lovasová a využila tak volného času v době jarních prázdnin k jedinečnému lyžování za krásných podmínek. Ze zdravotních důvodů trenérky Monoski teamu Kristy Halamičkové jsme zrušili plánovaný kemp rychlostních disciplín v Jasné na Slovensku, kde jsme měli absolvovat trénink rychlostních disciplín společně s reprezentanty Slovenska. Zrušení kempu využil Pavel Bambousek k individuální přípravě před MČR v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýnu.

Víkendový kurz 17. - 19.2. odpočátku února provázely zranění a nachlazení nahlášených účastníku jak z řad kurzistů, tak i našich instruktorů. Nakonec se v pátek odpoledne vykrystalizovala skupinka tří lyžařů - Daniela Bláhová, Martin Vondrášek a David Zvoníček. Michalu Greškovi jsme museli kurz zrušit v páteční podvečer, za což se ještě jednou omlouváme. Počasí nám moc nepřálo a kurz jsme celý víkend realizovali ve Špindlerově Mlýnu.

O co komplikovanější byla realizace víkendového kurzu, o to víc jsme byli nadšení z podpory účastníků 50. ročníku ČEZ Jizerské 50. Díky mobilní aplikaci Nadace ČEZ jsme získali na realizaci projektu částku 255 176 Kč. Děkujeme jak Nadaci ČEZ, tak všem účastníkům jedinečného závodu !!!

 

 

 

Back to Top