Ve druhé polovině ledna jsme realizovali v Krkonoších výhradně výukový program, protože sportovci se účastnili MS v Itálii. Po náročném víkendovém kurzu 20. - 22.1. pro Pink Crocodile School jsme realizovali první volnější týdenní kurz 22. - 27.1.2017. Do kurzu se zapojila Aneta Gavendová, kterou doplnili náhradníci za nemocné kurzisty Slavek Besowski a Olek Karbowiak, kteří se našeho kurzu účastnili na konci loňské sezóny. Celý kurz jsme realizovali ve Špindlerově Mlýnu, jen ve středu si vyzkoušela svah na Duncanu Anetka. 

Víkendového kurzu se zúčastnili šest handicapovaných lyžařů. V Peci se individuálně připravoval člen Monoski teamu Pavel Dvořák, na Duncanu se poprvé s monoski seznamoval Ivo Přibyl a do Špindlu se na lyže z Janských Lázní přepravovali Daniela Bláhová, Marcela Řasová, Šárka Štěrbová a Zdeněk Kříž, který pro nedělní lyžování zvolil svah na Duncanu.

Tradiční zakončení lednových kurzů před pololetními prázdninami patří ostravskému ABAKu, kteří k nám v tomto čase jezdí již několikátou sezónu. Letošní rok k nám ABAK přijel ve složení Anna Bayerová, Václav Dostál, Martin Havel, Jiří Ježek, Tereza Muroňová a Miroslav Večeřa. Mirek začal kurz na Duncanu, kde se s lyžováním seznámil loňský rok. Po dvou dnech jsme se rozhodli pro Špindl a určitě jsme udělali dobře. Výkon Mirka si můžete prohlédnout na našem FB. ABAK ve Špindlu doplnil ještě osmiletý Miroslav Piskač.

Kurzem pro ostravský ABAK jsme ukončili jeden z nejnáročnějších a nejintenzivnějších lednů, které jsme v naší historii pořádali. Vedle maxima zrealizovaných výukových kurzů, kde se nám opět nevyhnuly omluvy kurzistů na poslední chvíli, jsme zrealizovali kempy pro Monoski team. Sportovci mám udělali velkou radost svým vystoupením na Evropském poháru ve Veysonnaz, kde Pavel Bambousek získal bronzovou medaili a Mirek Lidinský si na témže EP zajistil účast ve všech disciplínách na MS. Koncem ledna se konalo v italském Tarvisiu MS 2017, kde skvělého výsledku dosáhl Pavel Bambousek (15. místo v GS) a Mirek Lidinský, který se opakovaně vešel do elitní světové dvacítky.  

 

 

 

 

 

 

Back to Top