Závodníci i fanoušci nejslavnějšího běžkařského závodu u nás ČEZ Jizerská 50 mohou už druhým rokem pomáhat potřebným prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem, která promění fyzickou aktivitu uživatelů na body a příspěvek Nadace ČEZ pro veřejně prospěšné projekty.

Celé startovní pole hlavního nedělního závodu na 50 kilometrů bude vybaveno čipy, které dokáží přesně měřit váš čas i uběhnutou vzdálenost. Výkony všech běžců a běžkyň pak Nadace ČEZ přemění ve finanční podporu pro Centrum handicapovaných lyžařů.

Na stadionu v Bedřichově bude po celý víkend v ČEZ Energy zóně trenažér Charitativní akce Nadace ČEZ, kde budou moci návštěvníci i závodníci ostatních závodů podpořit minutou pohybu stejný projekt jako nedělní běžci, tedy Centrum handicapovaných lyžařů.. Vybrané částky za vyběhané body se poté sečtou.

Závodníci mohou sbírat body i prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem a podpořit dva další projekty. Jedním je Dětský domov Frýdlant, v druhém můžete podpořit handicapovaného sportovce Jana Tománka v jeho účasti na švédském dálkovém běhu Vasaloppet. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a zapnout si ji před startem. Za svůj výkon získáte body, kterými můžete přispět vybranému charitativnímu projektu. Více na pomahejpohybem.cz.

 

 

 

 

Back to Top