Tarvisio - Dnešní závěrečný závod na světovém šampionátu handicapovaných lyžařů v alpských disciplínách – Slalom speciál, se odjel na povolené trati a za mírného deště. Pro sedící závodníky připomínal závěrečný dojezd do cíle spíše boj o přežití. Vyšlapaná koryta, někde až 20 cm, byla pro většinu startujících opravdovou pastí.

Mezi 27 stojícími závodníky nechyběl Mirek Lidinský, který neriskoval a klidnou první jízdou se přiblížil „magické“ dvacítce. Ve druhém kole, i přes velkou chybu a nucené došlapání zpět do tyčí dojel a doslova vybojoval 19. místo. Na slalomu musím zapracovat nejvíc. Je to moje slabá stránka. Zrychlování v obloucích a včasné nasazení do bran, to bude základní dril. Ve druhém kole mě právě včasně nasazení do brány vytrestalo. V záklonu jsem dostal kopanec od lyží a vyletěl jsem kousek mimo trať. Ale stálo za to zabojovat a vrátit se do závodu. S dvacítkou jsem spokojen, s jízdou ale ne“ komentuje svůj poslední výkon na MS Lidinský.

Pavel Bambousek se popral v prvním kole s opravdu rozbitou tratí a na rozdíl od velkých favoritů, kteří vypadli, dojel pro osmnáctou pozici. Bohužel ve druhém kole si vybral „smolné koryto“ a položil monoski na bok. „Počasí a kvalitu trati nikdo neovlivní. Mě zkrátka koryta a ledové plotny vůbec nevyhovují. To nic nemění na tom, že mám ještě velké rezervy. Stát se dobrým univerzálem znamená trávit na svahu soustavně osm měsíců v roce. Pro budoucí přípravu na další významné závody a paralympiádu, podřídím tréninku maximum možného“ slíbil Bambousek.

I tak lze hodnotit vystoupení našich reprezentantů na MS jako velmi pozitivní. Počet startujících v jednotlivých kategoriích se pohyboval až do třiceti a umístění našich závodníků do dvacátého místa musíme hodnotit jako úspěch. „Po posledním závodě jsem konečně klidnější. Kluci jsou zdraví a bez úrazu absolvovali kompletní program. Výsledky jsou v poměru odtrénovaného času a podmínkám více než pozitivní. Česká republika je na MS ve světové dvacítce v kategoriích stojící a sedící zastoupená dvěma závodníky. Škoda zranění Petrika Hetmera, který by v kategorii zrakově postižených určitě bojoval o medaile“ sdělila své dojmy trenérka reprezentantů Krista Halamičková.

„Příprava na MS proběhla díky našim partnerům NF Avast a ČEPS a.s. podle plánu a tréninkové kempy jsme 3x absolvovali na ledovci. Přesto si jsem vědom toho, kde jsme my, a kde jsou další týmy nejen při zajištění přípravy sportovců. Aby naši reprezentanti byli konkurence schopní světové špičce, tak musíme spoustu věcí změnit. Máme další cíle, které se teď budeme v rámci reprezentačního týmu snažit řešit. Klukům i trenérce gratuluji k dosaženým výsledkům, které splnily naše cíle. Cítím, že jsme na správné cestě“ hodnotí vystoupení českých reprezentantů Marek Dušek ze Svazu lyžařů ČR.

Výsledky ze všech závodů na MS najdete ZDE

 

 

 

Back to Top