Tarvisio - Dnešní obří slalom (GS) byl další velkou zkouškou pro všechny startující. Naši reprezentanti Pavel Bambousek, Miroslav Lidinský a Tomáš Vaverka nastoupili s jasnou taktikou – na hranici možného prolomit „dvacítkovou“ hranici. Vzhledem k tomu, že v obou kategoriích stojících a sedících startovalo více než třicet závodníků, byla to opravdu velká výzva.

Jako první se na startu obřího slalomu z českého týmu objevil Mirek Lidinský. První dvě třetiny trati zajel velmi čistě a rytmicky. Na druhém mezičase měl minimální ztrátu. Po najetí do závěrečného „padáku“ do cíle, se bohužel nechal rozhodit z rytmu a chyboval. Třetí bránu od cíle minul a upadl. „V prvních dvou částech trati jsem byl velmi spokojen. Rychlost, tempo, čisté oblouky. Nechal jsem se ukolébat a podcenil jsem změnu rytmu mezi technickou částí a závěrečným padákem. Chyboval jsem, podjel bránu a na tak příkrém kopci to jde jen těžko napravit. Podstatné je, že se cítím výkonově stabilnější“ komentoval svůj dnešní výkon Lidinský. Tomáš Vaverka chyboval již v najetí do závěrečného zlomu a minul průjezdnou bránu. České barvy hájil už jen Pavel Bambousek, který první kolo dokončil na osmnáctém místě s výrazným náskokem před dalšími monolyžaři, což byla velmi dobrá výchozí pozice do druhého kola. To zvládl na výbornou a taktickou jízdou si ještě výsledkově výrazně polepšil. „Dneska to klaplo, jsem moc rád za tak významný úspěch. Světová patnáctka je opravdu skvělá. Pohlídal jsem si kritická místa, kde vypadlo mnoho favoritů. Vyplatilo se to. Věřím, že tento výkon dokážu ve světové konkurenci v dalších závodech zopakovat“ popisoval své úspěšné vystoupení v GS Bambousek.

Skvělé patnácté místo je zatím největším úspěchem naší výpravy na MS 2017. Pro všechny závodníky a zejména zrakově postižené a sedící, je zdejší sjezdovka opravu náročná. To potvrzuje i počet DNF v každém závodě. „Dnešní výborný výsledek z obou kol Pavla a jistá, čistá a agresivní jízda v horní pasáži Mirka je jasným signálem o stoupající výkonnosti obou kluků. Zítra je poslední závod mistrovství a následně je potřeba začít ladit formu na zimní paralympiádu 2018 v Korei. Máme před sebou spoustu práce“ popsala plány trenérka Halamičková.

Zítra vrcholí Mistrovství světa slalomem speciál, který můžete sledovat opět živě ZDE.

Back to Top