Super kombinace (Super Combined) je na tělo stavěná disciplína pro univerzální závodníky, kteří dokážou zajet rychlostní závod v SG a přidat výborný výsledek ve Slalomu. Sobotní den se jel tento závod v rámci MS 2017 Tarvisio. Do SG nastoupili naši reprezentanti s jediným cílem, udržet krok s těmi nejlepšími, aby s výsledkem ve slalomu dosáhli na „světovou dvacítku“. Mirek Lidinský viditelně agresivní jízdou potvrdil předchozí časy z rychlostních disciplín a zajetá 19. pozice dávala šanci protlačit se do kombinační „dvacky“. „Trať byla dnes na SG opravdu tvrdá a velmi rychlá. Myslím, že zaskočila nejen mne, ale i většinu favoritů. Mnozí adepti na medailové umístění chybovali a nedojeli. Šel jsem agresivně do bran, což mě v závěrečném padáku také mohlo vytrestat. Naštěstí jsem vše ustál a s dojetým slalomem splnil svoje předsevzetí. Jsem ve světové dvacítce a musím být spokojen“ okomentoval svůj dnešní úspěch Lidinský.

Pavel Bambousek zajel vrchní část opět velmi čistě, ale po lehkém skoku v prostřední pasáži ztratil stabilizátor na levé ruce a rychlost přes 90km/h nedávala šanci na obnovení kontroly nad monolyží. I přes veškerou snahu skončila jízda českého reprezentanta v sítích. Díky bohu bez zranění. Přitom první mezičas nevypadal vůbec špatně. „Stejně jako v posledním SG. Čistá jízda, rychlost, optimální nasazení, včasné nasazení nad bránami…. Bohužel jsem po drobném skoku musel „hledat“ ztracený levý stabilizátor a jsem rád, že závěr v síti byl bez zranění. Tohle jsou velké závody a všichni riskují. Dobré umístění znamená jet za hranou svých možností“ říká zklamaný český reprezentant Bambousek.

Do slalomu odstartoval Mirek takticky a téměř celou jízdu měl pod kontrolou. Celkově 18. místo v SC na MS je opravdu velkým úspěchem. „MS je hop nebo trop. Na opatrnost není čas ani místo. Výsledková listina stojících, ale zejména sedících to jasně dokazuje. Jen pro informaci, více než polovina sedících nedojela. A znovu opakuji, že jsem moc ráda, že naši kluci do toho dávají všechno“ hodnotí dnešní Super kombinaci trenérka českých reprezentantů Halamičková.

 

Back to Top