Ve druhém závodním dnu MS 2017 Tarvisio, čekal na rychlostní specialisty Superobří slalom – SG. Trať byla oproti včerejšímu sjezdu zkrácena pouze o cca 150 metrů a byla postavena otevřeně. Proto, stejně jako včera nabírali závodníci i v rovnějších pasážích rychlost dosahující až 90 km/h a v závěrečném dojezdu (dle neoficiálního sdělení) top speed přes 130 km/h. Miroslav Lidinský v SG obsadil velmi pěkné 21. místo, monolyžař Pavel Bambousek závod po slibném začátku nekončil.

Miroslav Lidinský přitvrdil a agresivní jízdou se snažil probojovat mezi nejlepší sjezdaře. Jízda na hranici rizika přinesla velmi pěkné 21. místo, i přes to, že v závěrečném příkrém dojezdu se Mirkovi „kousla“ vnitřní lyže a posledních několik desítek metrů do cíle doslova doletěl. „Dneska jsem jel v některých pasážích na hranici svých možností. Trať byla stejně otevřená jako sjezd. Některé hrany a komprese jsem jel mnohem lépe. Zlepšuji se, cítím to. Jsem maximálně spokojen. I přes pád v závěrečných metrech v rychlosti přes 110 km/h, kdy jsem cílem vlastně proletěl, vím, že jde výkonnostní hranici stále posouvat“ hodnotil dnešní závod Miroslav Lidinský.

Pavel Bambousek vyrazil také velmi odvážně a horní pasáž odjel opravdu čistě. Místa, které jeho konkurenti v monoski často kontrolovali a přibržďovali, Pavel jednoznačně „napálil“. Bohužel nerovnosti v táhlém pravotočivém průjezdu rozhodily Pavlovo tempo a musel zaříznout lyži, aby neskončil v ochranných sítích. Přesně v místech, kde „vystoupilo“ i několik velkých favoritů. „S horní pasáží jsem upřímně spokojen. Jel jsem čistou stopu a rychlost byla na mé horní hranici. Neztrácel jsem a neudělal zásadní chybu. Škoda, že se mi na nerovnostech roztancoval kýbl. V takové rychlosti není moc možností. Jsem rád, že jsem vše kontroloval a ustál. Cítím se ve formě“ říká český monolyžař Pavel Bambousek po svém prvním závodu na MS.

I tak jde o skvělý úspěch a to především v poměru odtrénovaných hodin v rychlostních disciplínách oproti natrénovaným hodinám zahraničních profesionálních a poloprofesionálních reprezentačních týmů. „Vnímám celkově velmi vysokou úroveň celého mistrovství a jsem ráda, že se kluci nebojí dát do toho srdce. Jako bývalá výkonnostní závodnice, dlouholetá trenérka a trasérka handicapovaných lyžařů cítím, že se Česká republika nemusí za výsledky v rychlostních disciplínách vůbec stydět. Držíme díky výkonům našich kluků krok se světovou elitou“ hodnotí druhý závodní den na MS v Itálii trenérka českého týmu Krista Halamičková.

V sobotu čeká na naše reprezentanty Super kombinace – SC, což je součet časů z SG a slalomu.

 

výsledky dnešních závodů najdete ZDE

záznam závodů najde ZDE

 

 

 

Back to Top