Ve druhé polovině ledna jsme zrealizovali všechny plánované akce, byť Krkonoše koncem měsíce zasáhla obleva. 

Od 17. - 22.1. jsme v Krkonoších pořádali kemp Monoski teamu, kde jsme se zaměřili na rychlostní disciplíny. Sportovci se zúčastní na přelomu ledna a února mezinárodních závodů v Srbsku, což jsou jediné závody v letošní sezóně, kde se jedou rychlostní disciplíny. Kemp probíhal pod vedením trenérky Kristy Halamičkové, která se k týmu vrací po 10ti letech. Paralelně probíhal s kempem sportovců i výukový kurz, kterého se na Duncanu a ve Špindlu účastnila Ivana Štěpánová a Jan Weigel, které v průběhu týdne doplňoval Lukáš Štěpják. Víkendový kurz 22. - 24.1. jsme realizovali opět na Duncanu a ve Špindlerově Mlýnu. Na Duncanu se rozlyžovala Marcela Řasová, která se příště už posune do Špindlerova Mlýna, v neděli se k Marcele přidali Veronika Pavlíčková a Zdeněk Kříž, který v neděli jezdil ve Špindlu. Víkendový kurz ve Špindlu absolvovali Veronika Hašplová, Vít Pavlíček, Barbora Reitrová, Adéla Učnová. z důvodu nemoci se kurzu na poslední chvíli nemohl zúčastnit Sebastian Horák. Během celého týdne jsme měli úžasné lyžařské podmínky, které v týdnu byly okořeněny ve Svatém Petru - 17°C. 

Konec ledna patří tradičním skupinám, které k nám jezdí na lyžařské kurzy dlouhodobě. Kurz 24. - 28.1. jsme věnovali skupině okolo paní učitelky Renaty Staňkové z ostravského ABAKU. Týdenní kurz jsme realizovali především ve Špindlerově Mlýnu, kde se do výuky zapojili Anna Bayerová, Monika Galasová, Martin Havel, Marek Strohalm. Na Duncanu probíhala individuální výuka Mirka Večeři, který se během kurzu naprosto osamostatnil. K Mirkovi se přidal ve středu Martin Havel, který zvládl samostatnou jízdu, ale má před sebou ještě hodně práce.

Pololetní prázdniny patří tradičně kurzu pro Jedličkův ústav v Praze. Letos přijelo pět žáků, kteří se rozdělili do dvou skupin. První skupina zůstala na Duncanu, kde "Jedli" (O. Moučka, B. Šoun) doplnil Vojta Frajer a v neděli Veronika Pavlíčková. Do Špindlu jezdili lyžovat Karel Danko, Kryštof Bouzek a lyžaři z "Jedle" Kristýna Kolenčíková, Zdeněk Hruška, Ondřej Kuta. Počasí si s námi opět zahrávala. Je to už obehraná písnička, ale když přijede na kurz náš instruktor Matěj Hruška, tak ani hezky být nemůže. Celý víkend jsme lyžovali na technickém sněhu a svah připomínal spíš boulařskou tréninkovou trať. Do toho přišel v sobotu v noci velmi silný déšť, takže většina kurzistů ani s lyžováním v neděli nepočítala. Ráno nás ale čekalo milé překvapení, bílý poprašek a především ve Špindlu úžasné lyžování :-). 

Na realizaci akcí se podíleli instruktoři Kateřina Dušková, Marek Dušek, Zuzka Dvořáčková, Martin Dvořáček, Krista Halamičková, Lucie Hovorková, Filip Hovorka, Matěj Hruška, Pavel Jakubec, Jindřich Kalivoda, Jiří Martínek, Šárka Pavlasová, Lukáš Rabas, Vlaďka Sirná, praktikantky FTK UP v Olomouci Štěpánka Halbrštátová, Lucie Šrámková a dobrovolníci Tereza Applová, Barbora Dudková, Ondřej Hušek, Renata Staňková, Marta Témová, Jozef Mičko, Ondřej Šrámek, Barbora Šebestová a Mirka Táborská.

fotky z kurzu 24. - 28.1. najdete ZDE

fotky z kurzu 28. - 31.1. najdete ZDE

Back to Top